Zlanenie najvyššieho vodopádu sveta

Tento kompletný prechod stolovou horou Auyán Tepuí absolvovala ako prvá výprava na svete v roku 1997 mnou vedená slovenská expedícia 5 kamarátov. Neskôr, ako ho zopakovali a spopularizovali domáce expedície, pripravili trasu aj pre komerčné expedície. Prechod stolovej hory a zlanenie  sa stal svetovým outdoorovým hitom.  Zostup je dnes už moderne zaistený kvalitnými zlaňovacími stanovišťami.

Termín: podľa objednávky záujemcov vyberáme dohodou (pozrite kalendár)

Cena zájazdu: 2 900 € (pri 3 účastníkoch) + medzinárodná letenka okolo 1000 €

Cena zájazdu zahŕňa: sprievodcu a komplet organizáciu, vnútroštátnú dopravu vrátane 3 preletov, nosičov až po hranu vodopádu Salto Angel, vyzdvihnutie pod vodopádom a program v národnom parku Canaima, 3 dňový relax v Delte Orinoka a strava všade mimo civilizácie (približne 90% času), posledný deň Karibský relax.

Cena zájazdu nezahŕňa: vaše cestovné poistenie, dopravu do a zo Swechatu, sprepitné lokálnym sprievodcom v prípade spokojnosti

Osobné výdaje: spravidla na rešturácie, nápoje, ovoce, upomienkové predmety účastník minie od 100,- €.

Letenky: letíme s TAP Portugal cez Lisabon, Brasiliu do Boa Visty. Návrat z Caracasu.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

1.-2.deň: Prelet z Viedne do Lisabonu, prenocovanie a let Lisabon Brasília, Brasilia -Boa Vista. Noc dospíme v penzione. 

3-4.deň.  Ráno nákup potravín a pokračujeme 4 hod. smer Venezuelská hranica. Príchod do Santa Eleny. Ubytujeme sa v perfekt penzióne s bazénom . Tu doladíme čo treba a zrelaxujeme po šnúre cestovania. Príprava výstroje a potravín, Nadlho posledný deň v civilizácii.

5. deň odlet do národného parku Canaima, ktorý je plochou veľký ako 2/3 Slovenska. Prílet do osady Uruyén. Stretnutie s nosičmi, rozdelenie nákladov a stúpanie svahom hory do kempu Guyaraca (5 hodín), popri riečke v horskom pralese.

6.-11. deň  výstup na horu – prales, buš, skalné kaňony. Denné dávky sú 7-5 hodín. Varená strava je ráno a večer, na obed je strava pochodová. Každý tábor je pri vode, každý deň sa dá kúpať v bystrinách a vodopádoch. Cestou sa odkrývajú panorámy rozľahlej krajiny stolových hôr, pralesov a saván Guayanskej vysočiny. Pochod po mysterióznom povrchu hory – rokliny, fantastické skalné skulptúry, zlatočervené potoky, ostrovčeky endemickej vegetácie, neskôr močiare, ktoré napájajú najvyšší vodopád. Kempuje sa v stane, často pod prevismi. Poslednýkrát pred zlanením máme stan na hrane s výhľadom na vodopád. Rozlúčenie sa s našimi nosičmi.

12.-14. deň – línia nášho zlanenia prebieha po pilieri zhruba 100 metrov vľavo od vodopádu. Účastník nemusí ovládať sám zlanenie a môže sa nechať spúšťať mnou. V podstate celá cesta je už dnes bezpečne a kvalitne zaistená vďaka tomu, že tento prechod a zlanenie sú každoročne niekoľkokrát zlaňované trekermi venezuelskej outdoorovej cestovky. Vo svete sa stalo toto zlanenie Salto Angel prestížnou vecou outdoorových nadšencov. Samotné zlanenie je kombinácia lanovej techniky a schádzania pralesným chodníkom, pretože mohutná stena má mnohé medziposchodia v nižších partiách porastené pralesom. V stene strávime 2 noci s kulisou vodopádu a grandiózneho kaňonu. Nakoniec sa stretávame s posádkou objednanej motorovej kuriáry- indiánskej lode a čaká nás spoločná večera.

15.-16. deň – plavba po riečke Churún s indiánmi na motorovej curiare. Perejami a kľudnými vodami riečky Churún a veľkej rieky Carao pod gigantické skalné steny stolovej hory v prostredí nádherného tropického pralesa. Poobede dorazíme do turistickej Canajmy. Tu nás čaká ešte exkurzia k 7 vodopádom laguny Canajma, posteľ a ďalší deň odletíme naspäť do civilizácie. V tento deň sa presúvame ešte 200 km do mesta Tucupita

17.-19. deň – čaká nás poznávanie a relax v Delte Orinoka. Zažijeme nezabudnuteľný čas v pralese, výborný kemp, reality ako indiáni prežívajú v záplavových pralesoch jedného z najväčších riečnych ústí na svete (30 000 km2). Pozorovanie zvierat, naučíme sa technike plavby v indiánskom kanoe, výrobu ohňa drevenými paličkami, nočná plavba a hladanie veľhadov a ranný koncert vrešťanov. Z Delty vyplávame do civilizácie, pokračujeme do mesta Puerto Ordaz odkiaľ odlietame do Caracasu.

20. deň – spoznávanie modernej aj koloniálnej tváre Caracasu a podvečerný odlet do Európy.

21. deň – návrat domov.

Zaujímavý odkaz na 3D panorámu najvyššieho vodopádu sveta Salto Angel

ZA NAJVYŠŠÍMI VODOPÁDMI SVETA from K2STUDIO on Vimeo.

Nie je možné pridávať komentáre.