Kniha návštev

Napište nový záznam do knihy návštev

 
 
 
 
 
 
Polia označené * sú povinné.
Váš email nebude zverejnený.
Váš príspevok pred publikovaním musí byť schválený.
33 entries.
Bohdan Mucha from Třinec wrote on 22. decembra 2022 at 17:38
"Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky",
ale to neplatí o cestovní kanceláři Anakonda sk.
Po pěti letech jsem se vydal na cestu, opět s Beckom.Tentokrát padla volba na jižní Ameriku.
Čili 🙂 - Chile, Argentina a Rio v Brazílii.
Nebyl důvod, proč do stejné řeky, nevstoupit znova! Becko je ve svém oboru jednička, vyzná se, jako by v Patagonii žil od malička.
Peter "Becko" Ondrejovíč je taková třešnička zájezdu, je s ním pohoda a srandička 🙂
Ti ,kteří už s ním byli, tak vědí, jak to chodí na jeho lodi.Ostatní neváhejte a s Anakondou sk. vyrážejte.
Bylo nás pět 🙂 Pět chlapů a jedná "Dámička", prostě skvělá partička :-).Děkuji vám přátelé, za skvěle strávený čas v Patagonii....
P.S.
Rekreace hezká, s Beckovou Anakonda sk. :-)))
Díky ........
Bohdan Béjk 🙂
Alenka Martinková from Čierna voda wrote on 17. mája 2021 at 6:07
Možno som Ti už písala, neviem teraz, tak radšej druhýkrát ako nikdy..... urobila som po ôsmych rokoch od Peru a Bolívie s Tebou fotoknihu z našej cesty (2012).
Doteraz ju vyhodnocujem ako najlepšie čo som na cestách zažila. každý deň zážitky a každý druhý deň úplná TOP-ka cesty
Taká koncentrácia mimoriadnych prírodných zaujímavostí a zároveň pamiatok ktoré nám zanechali predchádzajúce generáci, sa nájde málokde.
Vždy keď sa zamyslím, že ak by bola príležitosť, čas , peniaze,....ktorú z ciest by som dala druhýkrát, tak práve krajiny Inkov.
Vďaka veľká, nezabudnuteľné aj po toľkých rokoch..
Jan from Praha wrote on 9. februára 2020 at 17:39
Ve druhé polovině ledna 2020 jsme měli možnost zažít "cestu snů", kterou nám připravil Peter Ondrejovič. Měli jsme vyhraněný zájem o pozorování konkrétních zástupců fauny ve Venezuele, včetně anakondy. Zájezd nejen beze zbytku splnil, ale v mnohém i překonal naše očekávání. Díky Petrově zkušenostem a znalosti místních poměrů probíhala cesta bez komplikací a cítili jsme se příjemně. Peter, díky Tobě!
Andrej from Skalka nad Váhom wrote on 27. januára 2020 at 19:39
S vďakou spomínam na možnosť stať sa súčasťou zimnej výpravy do Venezuely 2019. Výpravy, ktorá nás zavinula do svojho plášťa a nepustila nás až kým sme sa nezmenili a nedokázali pripustiť, že všetko môže byť aj úplne inak... Že plány sa môžu zmeniť z hodiny na hodinu a človek sa naučí akceptovať nevyspytateľnosť cesty, ktorej sa nakoniec podarí do jedného mesiaca nahustiť skúsenosti ktoré človek v bežnom živote získa za pár rokov....
Tak ju vo svojom srdci vnímam. Najsilnejší zážitok v mojom srdci zostane až do konca mojich dní...Mať možnosť byť súčasťou záchrany domorodého dievčatka a uvedomiť si ako vesmír riadi naše cesty stále tak ako je potrebné, len my si to v našej zanepráznenosti často neuvedomujeme...Ešte raz vďaka Vám všetkým s ktorými som mal tú česť učiť sa nové veci a meniť sa k lepšiemu...
Ľuboš wrote on 31. októbra 2019 at 13:52
Pokiaľ jedno známe príslovie hovorí „do tretice všetko dobré“, tak v prípade mojich zájazdov s Anakonda Tour do Južnej Ameriky sa dá povedať „trikrát výborne“. Nedávny zájazd, ktorý v sebe spojil prírodné krásy Patagónie a Iguazu s neopakovateľnou atmosférou miest Buenos Aires a Rio, založený na bohatých skúsenostiach, ktoré Becko vložil do programu a organizácie zájazdu, bol nielen v prípade trekov v NP Torres del Paine a Los Glaciares jedinečným cestovateľským zážitkom. Ďakujem preto za výborne využitý čas, tým ktorí sa nevedia rozhodnúť odkazujem, aby dlho neváhali a tým ktorí sa už pomaly balia na cestu vopred gratulujem k zážitkom, ktoré ich v Južnej Amerike čakajú.
Sylvia from Bratislava wrote on 5. apríla 2019 at 14:51
Minulý týždeň sa konal v Bratislave festival Hory a mesto, tak som sa mohla znovu stretnúť s našim kamarátom, sprievodcom, dobrodruhom Petrom Beckom. Už pri premietaní jeho prezentácie a spoločných dokumentov s P. Barabášom som im ticho závidela ich dobrodružný život:-)! A tak som si aspoň pospomínala na našu dovolenku v Patagónii, ktorá ma dostala svojou nespútanou, krásnou a čistou prírodou!Príroda, ktorá ma vždy uchváti až do krajnosti, keď mi slzy padajú,a na koži mi naskočí „husia koža“ zabudnem na všetko, na deti, vnúčatá, psa a samozrejme aj na to, kde pracujem:-). A prečo? Asi najviac preto, že sme oproti nej úplne maličkí, často bezmocní, iba také malé zrnko piesku, ktoré môže byť odfúknuté a viac nenájdené. Myslím, že sme nadobudli pocit, že nad všetkým vieme zvíťaziť, ale v takejto monumentálnej prírode to tak nie je. Je v nej obrovská sila!Pohľad na granitové veže, ľadovec Perito Moreno, monumentálny a stále "fajčiaci" Fitz Roy a nakoniec aj vodopády Iquazu. Pozeráte na všetky tieto prírodné scenérie ako prikovaní, a nechápete,že ste tam kde ste:-). V Patagónii sú Národné parky čisté, nevidíte tam žiadne odpadky, ani obhorené špaky z cigariet, ani plechovice z nápojov ani papiere po použití WC. Všade pri vstupe sú upevnené informačné tabule, ako sa správať v NP, čo robiť keď sa stretnete s pumou americkou, ako si treba odniesť so sebou aj použitý toaletný papier... ľudia to striktne dodržiavali, všetci, bez rozdielu národností a zvykov. Stretli sme sa s množstvom ľudí, zo všetkých končín sveta, krásne sme sa dohovorili a vzájomne komunikovali a pomáhali si, či už pri trekoch alebo v kempoch. Bola to úžasná atmosféra a harmónia. Avšak najzaujímavejší zážitok z mojej cesty bol jednoznačne náš sprievodca „Becko“, ktorý je známy dobrodruh v pravom slova zmysle, ktorý má za sebou množstvo expedícii v Južnej Amerike, je spolu účastný pri rôznych expedíciách s Paľom Barabášom, ktorý filmuje samé „adrenalínové“ dokumenty. A tento náš úžasný sprievodca strávil celé 3 týždne na horách, v kempoch, na trekoch s bosými nohami v topánkach nazývané „croxy“. Iba keď bolo skutočne 0 stupňov Celsia, tak si obul aj ponožky. A keďže mal kedysi veľký úraz v členku, tak keď bola túra skutočne dlhá a namáhavá, tak nosil so sebou aj francúzsku barlu. A on skákal po tom teréne ako horský kamzík a každý sa na neho pozeral s údivom ako na mimozemšťana:-). Prešiel všetko a všade vedel byť prvý! Neskutočné!Dojem z celého môjho pobytu v Patagónii bol, že ľudia boli naladení na spoločnej vlnovej dĺžke a každý si vychutnával čaro prírody a úžasné treky. V spoločnom stane na varenie a jedenie sme si spolu pripíjali na krásne a náročné výstupy. Bolo to fajn. Určite si dám repete spolu s Petrom do nejakej inej destinácie v Južnej Amerike!
Herminka from Zeleneč wrote on 21. februára 2019 at 15:22
Dnes som si trochu zaspomínala nazeraním fotokníh z mojich ciest absolvované z cestovkou Anakonda.
Moja prvá cesta sa začala s Petrom /Beckom/ do Venezuely, na nádhernú stolovú horu RORAIMU- boli sme skoro až v oblakoch.Pre mňa veľkým zážitkom bola jazda na koni,chytanie piraní no neboli to len tieto dobrodružstva je ich o mnoho viacej.
Dalšie potulky s Beckom boli Buenos Aires, Patagónia, vodopády Iguazú a Rio.Top turistika v Torres del Paine, úžasný Fitz Roy s nezabudnuteľným východom slnka, fascinujúci ľadovec Perito Moreno jeho praskanie.Výborný program ,ktorý Vam neponúkne žiadna cestovná kancelaria.
Sprievodkyna Editka a jej skúsenosti o Afrike,výborná komunikácia v roznych situaciach,profesonalny rozhlad na úrovni a hlavne je priatelská.Ukázala nám miesta kde sa bežne turisti nedostanú.To, že sa vie domácim prihovoriť ich rodnou svahilčinou v ich kmeňovom jazyku a jej stály úsmev, otvára dvere domácich obyvateľov.Patrí jej velka vdaka ,ukázala nám kus sveta a výborne sa o nás starala.
Tak isto som mala česť spoznat i sprievodcu Pavla z Ostravy,ktorý ma prechodenú a odžitú ETIOPIU.Pavel "Pravdomluvný"ďakujeme Ti za tvoju spoločnosť,sprevádzanie po krajine,návštevu kmeňov ako sú Hamari,Mursi,Ari,Karo,Dasaneč a rovno za neuveritelné príbehy z tvojich ciest po celom svete.Počúvali sme ich zo zatajením dychom ako malé deti a tešili sa na každý další.
Sú to sprievodcovia a dobrodruhovia telom aj dušou.
Mala som štastie,že som mohla byt a cestovat s týmyto skvelími osôbkami.Vďaka nim som spoznala velký kus sveta.
Bohuš from Poruba wrote on 20. decembra 2017 at 13:13
Ahoj,za pár dní to bude rok,čo sme sa balili do Venezuely,nebezpečnej,divokej,bla,bla,bla.Na počudovanie som sa tam cítil bezpečne a v pohode,čo nemôžem napísať o služobke do Blavy.A samotný Becko?Môžte mu vytknúť čokoľvek,ale jedno je isté-samotným klientom je maximálne oddaný a ponúkne Vám všetko,veľa krát sa nám nechcelo a bol to on,čo nás doslova dokopal do akcie, z ktorej sme boli potom nadšený,poznám ho 30 rokov,2 krát ma vytiahol do Venezuely,z ktorej som ja nadšený ,o daľších akciách v Europe nehovoriac.Tak ak mate chuť niekam vyraziť,vrelo odporúčam,aj na koniec sveta.Hasta manana.
Milan Sekanina from Brno wrote on 3. decembra 2017 at 19:06
Jinak všem chci říct, ze vyprava ,, slanení Salto Angel a taky ta osatní Venezuela byla skvelá i s odstupem a vzpominat na ni se neomrzi!
Až budu velký, budu o ni vyprávet vnoučatum a milenkám! Radeji všem naráz, aby se mi to nepletlo..
Maja a Peťo Formánkovci from Chorvátsky Grob wrote on 2. decembra 2017 at 16:51
Dnes sme našli v schránke Tvoju fotoknihu z Buenos Aires, Patagónie, vodopádov Iguazú a Ria. Veľmi nás potešila, krásne fotky, ktoré oživujú spomienky na úžasné 3 týždne. Ideálna kombinácia toho najlepšieho, čo ponúka táto časť sveta: top turistika v Torres del Paine, úžasný Fitz Roy s nezabudnuteľným východom slnka, fascinujúci ľadovec Perito Moreno kontra dych vyrážajúce vodopády Iguazú a osobité metropoly Buenos Aires so svojim argentínskym tangom a Rio de Janeiro s neopakovateľnou atmosférou. Výborne navrhnutý program zájazdu, ktorý neponúka žiadna iná cestovka. Ďakujeme Becko!
JANETT +Ludvik from Ružomberok wrote on 20. novembra 2017 at 8:54
V oktobri 2017 sme boli s ANAKONDOU na zájazde ETNO Etiopia a veľké WAW organizáci a čo podčiarnknuť zorganizovanie iných aktivít , ktoré ani neboli spomenuté v itinerári a riešili sme ich na mieste. Samozrejme vyšli nad očakávania.ˇVelké ďakujeme sprievodcovi PABLOVI.
Ľubomír Krajči wrote on 6. septembra 2017 at 17:20
Po minuloročnej Venezuele som sa rozhodol vsadiť na Becka aj v prípade destinácie Bolívia/Peru a opäť som urobil dobre, pretože výborné pocity zo zájazdu aj s odstupom času stále pretrvávajú. Programovo sa jedná o veľmi zaujímavý a pestrý zájazd, navštívili sme mnohé výnimočné miesta, ako faunou zaujímavú oblasť Salar de Uyuni či ostrovy Islas Ballestas, na miestach zo zoznamu UNESCO sme spoznávali miestnu kultúru a históriu, spomeniem najmä jedno z najturistickejších miest sveta Cuzco a samozrejme Machu Picchu, ktorému na jedinečnosti uberajú len masy turistov. Vynikajúce počasie prispelo k pohode na trekoch Salkantay a Rainbow mountain. Chcel by som vyzdvihnúť celkovú organizáciu zájazdu, s prihliadnutím na maximálny komfort, či už pri presunoch alebo ubytovaní. Veľké poďakovanie patrí Beckovi za bonusy v podobe Rainbow mountain treku a výletu po polostrove Paracas, ktoré boli do programu zájazdu začlenené po vzájomnej dohode namiesto raftingu, bez dopadu na cenu zájazdu. Preto ak plánujete cestu do Južnej Ameriky, Becko by mala byť voľba No1.
Bohdan Mucha from Třinec wrote on 19. augusta 2017 at 4:43
Mám štěstí,
Jmenuji se Bohdan Mucha, ročník 1973. Bydlím v Třinci. Je to malé město
na severovýchodě České Republiky. Kriváň ve Vysokých Tatrách byl můj
nejvyšší a nejvzdálenější bod, od mého bydliště, který jsem navštívil.
Bylo na čase změnit můj přístup k cestování. Chce to nějakou pecku.
Pecka přišla v podobě „Becka“.
Mám štěstí,
Známa mi navrhla zájezd do Peru s chlapíkem vlastnící cestovní kancelář,
ANAKONDA TOUR, PETEREM ONDREJOVIČEM.
Dali jsme si v máji schůzku v Beckově s Peterem, ohledně zájezdu. Na konci
července jsem letěl do Bolívie a Peru.
Mám štěstí,
Zájezdem nás provádí profesionál, cestovatel. Vše je dobře organizováno,
proto jsem spokojen a nadšen průběhem zájezdu.
Někteří účastníci s Peterem jeli už po několikráte a vůbec se tomu nedivím.
Je to chlap na správném místě, dobrodruh tělem a duší.
Mám štěstí,
Jel jsem s chlapem, který rozumí cestování, má rád přírodu a umí se o své
zážitky podělit s druhými. Děkuji Peter. Děkuji Becko. Děkuji „Béjku.“
B :-).
MUDr. Marcela Berová, MUDr. Imrich Beer Banská Bystrica wrote on 3. mája 2017 at 21:35
Ahoj Peter, fotokniha z Venezuely je super, zase sme si raz pripomenuli jednu z našich najlepších dovoleniek. Veľká vďaka a tešime sa na další trip s Tebou. Pozdravujeme Ťa Beerovci
Alena Martinková from Chorvatsky Grob wrote on 23. apríla 2017 at 16:12
Pred pár dňami sme sa vrátili z mesačnej poznávacej cesty po Ugande, Keni a Tanzánii, na ktorej nás sprevádzala sprievodkyňa Editka Bednárová. Za ten krátky čas doma sme stihli akurát vybaliť, poprať a trochu dohnať povinnosti zameškané našou dlhou neprítomnosťou. Nestihli sme ešte „ stráviť“ všetky zážitky, ale pri spomínaní a najmä pri spracovávaní množstva fotografií sa nám udalosti, ktoré sme prežili, dostávajú pomaly pod kožu.

S Editkou, ktorá veľmi dobre pozná pomery v tomto kúte sveta, sme sa dostali na miesta, ktoré bežne turisti nenavštevujú. To, že sa vie domácim prihovoriť ich rodnou svahilčinou, prihodiť pár slov aj v ich kmeňovom jazyku a jej bezprostrednosť , otvára srdcia domácich obyvateľov a búra bariéru nedôvery voči cudzincom. Ľudia, ktorých sme s ňou spoznali, otvorili pre nás svoje domovy a navarili nám ich typické jedlá . S niektorými sme len chvíľu posedeli pred ich domami a spoznávali spôsob ich myslenia a života.

Jeden zážitok na našej ceste striedal druhý. Návšteva horských goríl, raftovanie na rieke Níl, niekoľkodňový výstup na 4.985 metrov vysokú horu Mt.Kenya, návšteva viacerých safari parkov, dokonca safari na bicykloch, alebo len túlanie sa najväčším slumom v Nairobi –Kibera, ani neviem čo z toho vybrať ako top zážitok. Editka, vždy vedela odpovedať na množstvo našich otázok. Pozná miestne zvyky, miestnu faunu, flóru a vysoko v horách, kde nás nerušil žiaden svetelný šum civilizácie, pri pohľade na nádhernú oblohu plnú hviezd, nás prekvapila znalosťou hviezd južnej oblohy. Záver cesty je výborne naplánovaný niekoľkodňovým relaxom, na ostrove Zanzibar, preslávenom bielymi plážami.

Anakonda Tour, vďaka za túto príležitosť spoznať nový kus sveta. Vďaka patrí aj našej sprievodkyni Editke, za to ako sa o nás starala a ukázala nám za taký krátky čas naozj veľa zo sveta, ktorý je na rozdiel od nej pre nás neznámy.

Pozdravujem aj ostatných účastníkov cesty. Janka, Heňa, Táňa , Milan, vďaka Vám za príjemnú spoločnosť.
Ivana Sekerakova wrote on 2. februára 2017 at 13:33
S Beckem jsme stravili bezmala mesic v prekrasne Venezuele. Presli Auyan Tepui, slanili Salto Anjel, podivali se do delty Orinoka a los Llanos, kde jsme videli v prirozenem prostredi kajmany, kapybary, ibisy, vodni delfiny, i anakondu a mnoho dalsiho. Program byl nabity zazitky, krome topovky - Salto Anjel, loveni pirani, projizdky na kanoich indianu Warao na Orinoku a v rezervaci los Llanos na konich, rafting v Barinas a zaverecny relax v karibiku. Becko je sveraz a velky dobrodruh, takze o zajimave historky z cest neni nouze. A i kdyz nas hodne lidi odrazovalo kvuli politicke a bezpecnostni situaci v zemi, se spravnymi znalostmi a kontakty jsme se necitili nijak neprijemne, nebo v nebezpeci. Nezapomenutelny mesic, v krajine, kterou kazdemu muzu jen doporucit. Diky!
Tono Krištín from Zvolen wrote on 26. septembra 2016 at 8:05
Expedície do Venezuely zo Slovenska sú známym fenoménom a Becko (Anakonda tours)v nich hrá dlhé roky neodmysliteľnú úlohu.
... nielen ako horolezec, sprievodca a znalec prírody, krajiny, ľudí, ale aj ako ich veľký milovník. Samozrejme, keď ma oslovili priatelia ornitológovia a filantropi ísť s ním, neváhal som.
.. a oplatilo sa. Štyri týždne strávené v rozmanitých biotopoch harpyje, v Delte Orinoka, planinách Los Llanos, v dažďových pralesoch, i v divokých a vysokých polohách Ánd, ale aj v mangrovoch na pobreží Karibiku, boli proste úžasné. Beckov entuziazmus nás všetkých zapálil, či to bolo v suchých lesoch okolo El Palmar pod hniezdami harpyje, či pri plavbe v ručne vydlabaných člnoch po Orinoku, či na chrbtoch koní v Llanos, či pri odchyte anakondy, love pyraní, odchyte koníkov, vtákov a netopierov, pri kontakte s dávnymi civilizáciami, i jednoduchými, no fantasticky dobrosrdečnými domorodcami... a to som už troška našu krehkú planétu obliezol...
Strava a ubytovanie, vynikajúce, doprava i napriek situácii v krajine perfektná. Proste, stihli sme toho viac, ako niekto za celý život. Vďaka Ti Becko...
,,A ešte dakujem za nadhernú fotoknihu zo zájazdu. Je naozaj sperkom do kniznice a spomienkou na krasne dni".
RNDr. Anton Kristin, DSc, Institute of Forest Ecology SAS
Ján Korňan from Raková wrote on 25. septembra 2016 at 7:01
S Petrom Ondrejovičom (Beckom) a jeho cestovkou som mal tu česť dva krát navštíviť Venezuelu. Vďaka jeho znalosti prostredia, kontaktom a flexibilnosti som zažil jedny z najkrajších expedícií v živote. Je to aj vďaka Beckovej osobnosti, komunikatívnosti a osobitnému humoru. Becko ďakujem za skvelé zážitky a teším sa na ďalšie stretnutia.
Jiří Neumasn from Třebíč wrote on 4. februára 2016 at 14:41
Děkuji, velmi děkuji kamarádi za tuto skvělou akci nabitou úžasnými zážitky, Slanili sme Salto Angel v uzasne atmosféře s 2 kitarami. Speciálně ještě děkuji Beckovi za organizaci v rámci programu y poslední týden, který jsem si báječně užíval jak s anakondou na rameni, tak s kajmanem v hrsti, při lovu piraní, pozorování delfínů, leguánů, vyder, želv, kapibar a spousty ptactva, jízdou na koni, lovení do sítí a bomba křišťálově čistá divoká řeka na závěr, také opuštěná pláže u Choroni, je na co vzpomínat. 
Stalo to urcite za to Kozel
Ivan Rajniak wrote on 20. decembra 2015 at 22:51
Peter, ďakujem Ti za krásny, nevšedny, exotický výlet. Ukázal si nám stratený svet a ďalšie podivné miesta v tej divnej, tak trochu cigánskej ďalekej krajine na našom krásnom, exotickom výlete. Znovu som išiel niekde hore do oblakov na Roraimu, ako za časov mojej dávnej horolezeckej mladosti. Snáď sa ešte na nejakom vylete za hranicou všedných, šedivých dní stretneme, ak mi to ovšem zdravie a vek už pokročilý ( takmer 70 r.) dovolí. Prajem Ti pekne, prijemne Vianoce, v Novom roku dobre zdravie, úspechy pri Tvojich cestách v tých zaujímavej a krásnych krajinách.
Ivan Rajniak - Bratislava