Vertikálna Amazónia (Amazonia vertical)

Tento prechod cez rovnakú stolovú horu Auyán Tepuí je nasmerovaný, cez srdce najväčšej stolovej hory a smeruje do centrálneho kaňonu, zvaného Caňon del Diablo. Zlanenie náročnej 400 metrovej steny a prebíjanie sa náročným terénom  cez divoký Diabolský kaňon k vodopádu Salto Angel. Je to hard trek, ktorý vám neponúkne nikto iný. Je určený pre zdatných extrémistov.

4.expedícia v roku 2004 bola filmárska a s filmárom Pavlom Barabášom sme natočili film Amazonia Vertical   http://www.ceskatelevize.cz/porady/10152880877-amazonia-vertical/20838254034/

Spolu s expedíciou Omo tento prechod považujem ako najkrajšiu expedíciu. 

Termín: v období sucha ( febr.- apríl ) na objednávku.

Cena: 2500 € + medzinárodná letenka od 1000 €.

V cene je zahrnutá komplet organizácia, doprava,vnútroštátne prelety, 4 dni nosiči na k rieke, strava, fotokniha z podujatia.

V cene nie je zahrnutá Vaša poistka.

1-2. deň prílet do Caracasu a prelet vnútroštátnou linkou do Ciudat Boliváru. Príprava, nákupy, posledný deň v civilizácii.
3. deň odlet do národného parku Canaima, ktorý je plochou veľký ako 2/3 Slovenska. Štart z indiánskej osady Uruyén a stúpanie svahom hory do kempu Guyaraca pri riečke v horskom pralese, strava v civilizácii.
4-5. deň výstup na horu – prales, výstupové komíny prístupné aj nehorolezcom, mysteriózny povrch hory. Skalné kaňony. Panorámy rozľahlej krajiny stolových hôr, pralesov a saván Guayanskej vysočiny.
6-8. deň Pochod po mysterióznom povrchu hory pripomínajúci mesačnú krajinu – rokliny, fantastické skalné skulptúry, zlatočervené potoky, kde sú ostrovčeky vegetácie. Neskôr plavba po rieke, zlaňovanie menších  vodopádov, pochod  korytom rieky, stále novým neopakovateľným prostredím so scenériou skalných veží bSegundo muro.  Prechod nebezpečnými roklinami zarastenými hustou machnatou džungľou. Zlanenie cez hranu hory na prvé medziposchodie, sliezanie ,, botanickou záhradou“  tarzanovským spôsobom po koreňoch a lianách v strmom pralese. Medziposchodie- ďalšie neopakovateľné miesto.  Prejdeme dnom labyrintu podzemnej rieky Styx a uvidíme kulisu skalného mesta z nádherných pieskovcových veží pripomínajúcich skalné skvosty v Adršpachu. Sú to miesta, na ktorých doteraz stála iba hŕstka ľudí.
9.-11 deň prebíjanie sa roklinami na hranu hory a zlaňovanie 400 m steny. Povedľa do prázdna sa z diery pod hranou medziposchodia rúti do majestátneho vzduchoprázdna rieka Arcoiris (Dúhová rieka) vodopádom Dragon, na niektorých mapách tiež označovaným ako Salto Pozo. Nechápajúce kolibríky vám budú poletovať meter od hlavy. Zlanenie prebieha v stene s vegetáciou cez spoľahlivé stromy zakorenené v kolmej stene. Posledných  120 metrov previsnutých metrov Vás spúšťam na pod stenu. Pomaličky povedľa vodopádu Churún. Dostaneme sa na začiatok Diabolského kaňonu. Nebezpečenstvá vertikál máme za sebou, vôbec však nie námahu. Bez nosičov v ťažkom teréne, kde však príroda vládne. Garantujem Vám, že tu nenájdete žiadnu ľudskú stopu. Sem vstúpila ľudská noha len pri 5tich expedíciách – z toho boli 4 Slovenské. Dnom kaňonu po obrovských balvanoch ešte dva a pol dňa náročného preskakovania a prechodu sa pralesom . Napokon dorazíme až pod vodopád Salto Angel, kde sa stretávame s Indiánmi v rustikálnom turistickom kempe a pre nás objednanou  motorovou kanoe.  Večerná hostina a oslava. Zájdeme si aj pod vodopád Salto Angel opláchnuť sa v najvyššej sprche sveta.

12-13.deň plavba 95km po riečke Churún s Indiánmi na motorovej kanoe. Perejami a kľudnými vodami riečky Churún a veľkej rieky Carao pod gigantické skalné steny stolovej hory v prostredí nádherného tropického pralesa. Poobede dorazíme do turistickej Canajmy. Tu nás čaká prekrásna  exkurzia k 7 vodopádom lagúny Canajma, postel a ďalší deň odletíme naspäť do civilizácie.
14. – 17. deň.  Nás čaká poznávanie a relax v Delte Orinoka. Zažijete kus reality ako Indiáni prežívajú v záplavových pralesoch jednej z najväčších riečnych ústi na svete(30 000km2).

Pozorovanie zvierat, naučíme sa technike plavby v indiánskom kanoe, výrobe ohňa drevenými paličkami, nočná plavba a hľadanie veľhadov, ranný koncert vrešťanov.

Z Delty vyplávame do mesta Maturín , odkiaľ odlietame do Caracasu.

Nasledujúci 18.deň spoznávanie modernej aj koloniálnej tváre Caracasu a odlet do Europy. 19.deň –návrat domov.

Možnosť si individuálne predlžiť pobyt o karibské pobrežie v Choroni, alebo Chichiriviche, či luxusnejšie  súostrovie Los Roques, pobyt zariadim. Výlety za šnorchlovaním a potápaním v koralovom raji. Návrat na letisko v Caracase a odlet domov podľa vlastného naplánovania.

Podmienka účasti: Záujemca buď dokonale ovládajúcich techniku zlaňovania, alebo sa nechá mnou spolahlivo spúšťať.

Zaujímavé odkazy:

http://www.airpano.ru/files/Angel/2-2
http://www.airpano.ru/files/Angel-Waterfall-Venezuela/start_e.html

A ešte fotky z posledných, ale aj starších expedícií TU.