Od pyramíd ku Karibiku (Mexiko, Belize, Guatemala)

Tento spoznávací pobyt predstavuje to najkrajšie, čo vôbec môžu tieto tri latinsko-americké krajiny turistovi ponúknuť. Spoznáte koloniálnu i modernú tvár mexickej metropoly a v kocke uvidíme históriu Mexika v Antropologickom múzeu – jednom z najlepších múzeí sveta. Čaká vás minimálne päť najvýznamnejších komplexov pyramíd civilizácie Aztékov a Mayov, fantastické karibské pláže, snorcheling , tropická vegetácia, vulkán Pacáia, koloniálne mestá, tradičný indiánsky folklór a ešte ďaleko viac z nevšednej ponuky .

Počet dní: 23

Termín: apríl

Cena: 2090 € + letenky približne 930 €

Cena zahŕňa: dopravu leteckú, prenájom mikrobusu, ubytovanie, slovensky hovoriaceho sprievodcu

Zájazd začína v hlavnom meste v metropole Ciudad del Mexico známejšie ako Mexico City. Spoznáme centrum veľkomesta okolie najväčšieho námestia sveta Zócalo, katedrálu a antropologické múzeum. Tu nám v kocke prejde myasľou slávna história tejto úžasnej krajiny. Nocou sa presúvame na juh do mesta Villahermosa. Mimoriadne atraktívny je zoologický park La Venta. V prostredí pralesných velikánov a orchideí, sú rozmiestnené zoologické výbehy a voliéry so zástupcami exotických druhov mexického juhu. Jaguáre, tukany, ary a dotvárajú veľmi štýlovo kolekciu megalityckých hláv prvej významnej civilizácie Strednej Ameriky- Olmékov.

Z Villahermosy sa prenajatým mikrobusom pohybujeme vnútrozemím poloostrova Yucatán . Postupne spoznávame najslávnejšie komplexy kultúry Mayov – Uxmál, Edzná, Chichen Itzá, Neobídeme Las Cenote, neopakovateľné kúpanie v krištáľových vodách v podzemí. Sú to vlastne jaskynné priestory s výzdobou stalagtitov v klenbe, kde denné svetlo preniká zväzkom mysterióznych lúčov cez prepadnutý otvor v strope jaskyne.

Pravý karibský relax zažijete už na mexickej riviére pri plážach a pamiatke Tulum). O pár dní neskôr na koralových ostrovoch v Belize sa vydáme potápať – šnorchlovať s priateľskými žralokmi, rajami do sveta koralových zázrakov. Výlet spojený s pozorovaním morských cicavcov –„ manatee” na „podvodných lúkach medzi mangrove labyrintmi je svetovo unikátny. V džungli “objavíte” najväčšie mesto Mayov – mysteriózny Tikál. V guatemalskej vysočine zažijete neopakovateľnú atmosféru súčasnej indiánskej populácie najfarebnejšie sa obliekajúcich ľudí na svete. Neopakovateľné trhy v Chichicastenango, koloniálna starobylá Antigua, turistický Paňacachel pri jazere medzi vulkánmi, vám nevymiznú z pamäte. Tvárou v tvár sa pozriete do krátera najaktívnejšej sopky v krajine do vulkánu Pacáya. Po druhom prekročení mexickej hranice vstúpime do ešte nedávno rebelujúcej provincie Chiapas -najindiánskejšieho regiónu Mexika. Neobídeme jedno z najpríjemnejších miest Strednej Ameriky -San Cristoóbal de las Casas s neopakovateľnou koloniálnou atmosférou V tomto centre chiapaských Indiánov sa ponúkajú viaceré možnosti. My sa v sedle na koni vydáme na indiánsky vidiek .

Neobídeme ani vodný skvost Agua azul– rieku s desiatkami travertínových kaskád s búrlivými azúrovými vodami v zelenej klenbe pralesných velikánov. Naša „ Ruta Maya“ – Cesta Mayov má ďalší z vrcholných bodov – Palenque.

Po návrate do Villahermosy ukončíme okruh Ruta Maya a vraciame sa do hlavného mesta . celodenným výletom na archeologický komplex Teotihuacán zavŕšime náš poznávací zájazd v najzaujímavejších krajinách Strednej Ameriky.

Zájazd je kombinácia poznania a relaxu skombinovaná tými najlepšími perlami, ktoré na trase existujú. Je fyzicky menej náročný, viac poznávací ako dobrodružný.