Slováci opäť zlanili Salto Angel

Sú také miesta na Zemi, ktoré nás provokujú k intenzívnejšiemu zážitku. Dotknúť sa priestoru a hĺbky, cítiť hmlovinu rútiacej sa vody do kilometrovej hĺbky a mať vertikálnu džungľo-stenu pod sebou, ako jedinú možnosť dostať sa nadol. Spoľahlivé lano, skúsenosti a traja kamaráti. Znova jeden intenzívny zážitok na celý život.

Všetci zúčastnení v októbri 2013 už Venezuelu a aj najvyšší vodopád sveta niekedy predtým videli odspodu. Aj z vrchu z okienka lietadla. No nestačilo nám. Mňa to vyprovokovalo už v roku 97, kedy sme urobili prvý kompletný prechod najväčšej stolovej hory ,,Auyán Tepuí“ a ako prvý na svete sme zlanili povedľa vodopádu. Po rokoch som sa na horu niekoľko krát vracal. Dokonca v roku 2004 sme s filmárom Barabášom natočili aj film o našej parádnej horolezeckej expedícii ,,Amazónia Vertical“. Vo filme však prechádzame inou časťou hory. Dá sa povedať, že nedotknutejšej a divokejšej.

Vodopád Salto Angel som náhodou tento rok navštívil až 2x. V máji s partičkou Trenčanov v období mimoriadnych zrážok a masívneho vodopádu. Tento raz v prechodnom viac slnečnom období. Vychutnajte si aj Vy doma vzrušujúci pocit vertikálnej atmosféry, povedľa vody padajúcej do kilometrovej hĺbky.

Peter Becko Ondrejovič – anakonda.sk

Strih: Gabo Točka
Kamera: striedavo Gabriel Točka, Peter Ondrejovič, Adrian Fumáč