Mnohokrát naj z krajiny Inkov – Peru a Bolívia outdoorovo

Dávne kultúry prelínajúce sa do prítomnosti, silná príroda a outdorové zážitky. Ponuka  zájazdu na mieru pre akčných cestovateľov, vychádzajúca z dvoch desaťročí mojich skúseností. Zájazd je o silných zážitkoch. História a súčasnosť je premiešaná s troma outdoorovými aktivitami v neopakovateľnej prírode. Legendárne Machu Picchu a Nazca, fascinujúci trek krížom cez Andy, svetový rafting neďaleko prameňov Amazonky, bezkonkurenčný slávny cyklozjazd, najväčšia soľná pláň sveta, stredovek v priamom prenose v striebornej bani a päť mestských pamiatkových rezervácií UNESCO (Lima, Cuzco, La Paz, Sucre, Santa Cruz) a ešte omnoho viac. Zájazd je stavaný pre cestovateľov so športovým duchom a kurážou niečo dokázať, nie len pasívne obdivovať pamiatku za pamiatkou.

Počet dní:
22 prvá skupina a 24 dní druhá skupina z Bolívie do Peru

Hlavný termín z Peru do Bolívie: 
3.jún-23/24.jún

Druhý termín z Bolívie do Peru:
23 jún – 15/16. júl z Bolívie do Peru

Cena zájazdu: 
1695,- € – Zľava 100 € pre verných klientov

Cena zahŕňa:
moje sprievodcovstvo podľa tohto programu, slušné ubytovanie prevažne s raňajkami, dopravu, Salcantay trek, všetku dopravu v Peru a Bolívii, exkurziu na ostrovy Ballestas a v Nazca,  Salar Uyuní,  striebornej bane, vnútroštátny let do Santa Cruz.

Cena nezahŕňa: 
dopravu k odletu, stravu, medzinárodnú letenku od 920,- €, vstup na Machu Picchu + Huayna P.82€ a ostatné vstupy na pamiatky v Peru +25€, fakultatívny prelet nad obrazcami v Nazca 100 USD, kone pre nemohúcich na treku, požičiavanie výzbroje na hory, ktorú zapožičiame na mieste, 3 dňový Apurimac rafting včetne stravy 390 USD, cyklozjazd Dead routh včetne stravy výzbroje od 75 USD


Podrobný itinerár z Peru do Bolívie

1. deň. Ranný odlet z Viedne. Do Limy, 8-miliónovej metropoly Peru priletíme neskoro večer, presun z letiska. ubytujeme sa v historickom centre.

2. deň. Po raňajkách zájdeme cez historické centrum, prejdeme si dve námestia, vymeníme peniaze. Odpoludnia spoznávame moderné centrum, v bohatej štvrti Miraflores. Absolvujeme jazdu vyhliadkovým autobusom bez strechy. Ak stíhame zájdeme si zvlažiť nohy k oceánu. Večer zájdeme na atrakciu púštneho veľkomesta Circuito magico – komplex 16-tich fontán – súhra fantázie vody, svetiel a hudby – jednu z najkrajších na svete.

3. deň. Nadránom opúšťame Limu mikrobusom 3 hodiny pobrežím, aby sme navštívili skalnaté súostrovie Islas Ballestas, prirovnávané ako malé Galapágy. Tieto sú mimoriadnym pozorovacím miestom morskej fauny. Desaťtisíce morských vtákov, tulene a tučniaky v trópoch, sezónne aj plameniaky. Po neskorých raňajkách spojených s obedom pokračujeme vanom 2,5 hod.púštnym pobrežím na planinu NASCA. Záujemci si môžu objednať 20 minútový prelet v malom lietadle ( 100 USD) nad planinou so záhadnými obrazcami. Spoločne pred súmrakom navštívime tajomné pohrebisko Chauchílla, dieľňu tradičnej keramiky. Reštaurácia a nočným busom pokračujeme do vysočiny Peru.

4. deň. Na poludnie sme konečne v Cuscu (3300 m.n.m) – niekdajšom centre ríše Inkov. Aklimatizačný deň, poznávačka tohto prekrásneho koloniálneho a indiánskeho mesta. Neskôr doladíme všetko potrebné pred zajtrajším odchodom na rieku.

5-7. deň. Vyrážame na divoký rafting rieky Apurimac. Tento rafting (390,-USD) organizovaný medzinárodnou profesionálnou cestovkou s mnohoročnými skúsenosťami. Je to jeden z Top 10. svetových raftingov. V nedávnej minulosti sme ho 4x absolvovali a reakcie Slovákov sú výborné. Takmer pre všetkých účastníkov to bol ich prvý rafting v živote. My jazdíme pereje až WW 3-5, avšak tie najviac nebezpečné ideme po brehu, pozorujúc profesionalitu našich rafterských sprievodcov. Títo nám pripravujú aj hodnotnú stravu 3x denne. Po návrate do Cuzca, nám v cestovke pripravia filmový zostrih. Je to jedinečná príležitosť poznať silnú rieku, veľké pereje, atmosféru kempovania, zábavy v neopakovateľnom hlbokom kaňone rieky. Apurimac je vlastne prameňom veľtoku Amazonka. Pre tých, ktorí nenájdu odvahu, možnosť bohatého náhradného kultúrneho programu v Cuzcu a okolí.

8. deň. V tento deň nás čaká hlbšie poznanie pamiatok mesta a okolia. Najmä výstup na pevnosť Inkov Sacsayhuamán, týčiaci sa nad mestom, kde je aj skvelá vyhliadka na historické mesto v náručí hôr až po ľadovcovú horu Auzangante. Múzeá a chrámy podľa chuti. Večer doladíme a požičiame v požičovniach potrebné veci na trek cez Andy.

9. deň. Nástup na Salcantay trek. Čaká nás mikrobusový presun o 200 km, až k posvätnej hore Inkov Salcantay 6 230m. V poslednej dedine Mollepata dáme obed a pokračujeme ešte hodinku vozidlom. Na lúke Soraypampa s pasúcimi sa koňmi, pod majestátnymi horami z ľadu a skál strávime v poklude odpoludnie a noc v 3900 m.n.m. Spíme rustikálne – v miestnosti na zemi v spacákoch. Romantici si môžu vychutnať v lepšom spacáku mrazivú hviezdnatú noc aj vonku.

10. deň. Náročný deň pochodu 3 hod nahor až cez sedlo 4 650 m.n.m a 5 hodín zostupu. Batožinu a nemohúcich našťastie nesú kone a muly. Jedná sa o mimoriadne impresívny pochod povedľa obrovskej skalno-ľadovcovej stene hory Salcantay, ktorá bola posvätnou pre Inkov. Na vlastné ,pajšle“ pocítite kyslíkový dlh, ako je to v vysokých horách pri námahe normálne. Zostupujúc pozorujeme ako sa menia vegetačné pásma od alpínskeho až po horský dažďový prales. Spíme v turistickom kempe Cholullay 3000m.n.m. na doskovej verande, pod strechou. Teplota už je v pohode aj vonku.

11. deň. Druhý deň nás čaká zvoz údolím, náklaďák alebo mikrobus po strmhlavej ceste nad hlbokým údolím do osady La Playa. Po občerstvení a presadnutí na ďalší podobný spoj do pokračujeme do stanice Hidroelectrica. Obed u Indiániek padne vhod. Záver presunu je ešte 9 km chodníkom povedľa koľajníc scenerickým údolím Urubamby. Nad hlavami do neba čnejúce Machu Picchu. Takto ho len málokto začína spoznávať. Kto nechce kráčať, počká do 15. hod a sám si uhradí predražený vláčik za 28USD. Stretneme sa v príjemnom mestečku pod Machu Picchu. Tu sa po treku  trmácaní  horami-dolami pohodlne ubytujeme. Deň končíme v termálnych bazénoch.

12. deň. Výjazd busíkom na mysteriózne Machu Picchu zahájime za svitania. Máme permit na Huayna Picchu, ten nám ponúka mimoriadny nadhľad na celý komplex, kde si vychutnáme celý historický monument a famóznu prírodu navôkol. Nikde sa neponáhľame – relax v neopakovateľnom prostredí najslávnejšej pamiatky Amerického kontinentu. Odchádzame, kedy uznáte za vhodné. Peši zídeme nadol a je tu možnosť navštíviť motýliu farmu. Dole v mestečku si večer pekne oslávime tento mimoriadny zážitok. 

13. deň. Prvým vlakom nadránom údolím smerujeme do Olaytatamba. Pri raňajkách v indiánskej tržnici spoznávame aj život vidiečanov. Pokračujeme mikrobusom na tradičné terasovité odsolovacie jazierka v Maras. Po zhruba hodinke sa presúvame do folklórneho Pisacu. Urobíme si stanovisko v záhradnej reštaurácii a vyrážame na spektakulárny trh. Ženy v krojoch a nepreberné množstvo suvenírov, všetko je nablízku. Kedy uznáme za vhodné, presunieme sa iným mikrobusom za 1 hod do Cuzca.
Po večeri sa z Cuzcom lúčime  pohodlným nočným autobusom.

14. deň. Ráno prekračujeme chaotickú hranicu do Bolívie a pokračujeme do La Paz 3 600m.n.m. Večerná prehliadka metropoly. Keďže sme ubytovaný v neďaleko historického centra, priebežne spoznávame aj taje La Pazu. Navštívime Plaza de Murillo, katedrálu a prejdeme si centrom. Tiež si zájdeme do cestovky cez ktorú zajtra pôjdeme na bicykle. Vyberieme a vyskúšame príslušenstvo (bicykle, chrániče, oblečenie) a zaplatíme výlet.

15. deň. Absolvujeme slávnu tzv cestu smrti „Death routh“ Bicyklami zo 4700 do 1200 m.n.m. Jedná sa o 67 km zjazd z vysokohorského pásma po úbočiach Ánd po starej (autami už zriedka používanej) ceste, až do tropického Corroica. Jedná sa o najdlhší súvislý zjazd, ktorý sa svetovo komerčne ponúka. Nejde o súvislú jazdu ale vychutnávate si krajinu s mnohými prekrásnymi pohľadmi. V závere uvidíte kokové plantáže, pretože pestovanie a konzumácia koky je ich kultúrne dedičstvo. Dve hodinky relaxujeme v prostredí sviežej zelene s bazénom a švédskymi stolmi pred návratom do La Paz.

16. deň. V La Paze si urobíme výlet do ,,Valle de la Lúna“ – mesačného údolia a ZOO. V tejto Zoo sú len zvieratá z bohatej Bolívijskej fauny v pekných priestranných priestoroch. Spoznáme nové námestia a pamiatky. Okolo štvrte ,,čarodejníc“ sú výborné možnosti dokúpiť chýbajúce suveníry. Znovu nás čaká nočný presun na juh smer Uyuní.

17. deň. Studené ráno strávime raňajkovaním. O desiatej začína naša exkurzia na džípoch. Najprv navštívime ,,Cintorín vlakov“, čo je unikátne múzeum parných lokomotív v púšti. Pokračujeme cez dedinu Indiánov Aymará na, soľné jazero Salar de Uyuní. Toto je najväčšia soľná plocha na svete, ľahko viditeľná aj z vesmíru. Nevídaný je kontrast snehobielej planiny, okolitých sopiek. Vstúpite na ostrov porastený gigantickými až tisíc ročnými kaktusmi. Toto všetko bude patriť k ďalšiemu z vrcholov zájazdu. Osloví vás aj skromný život vidiečanov, ktorý sa točí okolo soli a dnes už aj turizmu. Po večeri sa nalodíme na večerný bus a presunieme sa do mesta Potosí (4h ). O polnoci sme v penzióne.
Tu je možnosť individuálneho odtrhnutia od skupiny, návrat do La Paz. Odlet a návrat domov 18/19.deň.

18. deň. Po raňajkách v historickom centre Potosí odchádzame na exkurziu do slávnych baní, ktorými je prevŕtaná hora Cerro Rico. Je to dvojhodinová exkurzia do podzemia hory, kde pochopíte nesmierne útrpný život Indiánskych baníkov, ktorí tu po stáročiach bojujú o existenciu. Na toto sa bude ťažko zabúdať! Potosí bolo v minulosti jedno z najväčších a najbohatších miest sveta. Toto bohatstvo stálo za 400 rokov život 8 miliónov Indiánskych baníkov. Odpoludnia sa ešte busom presúvame 4 hodiny do malebného, bývalého hlavného mesta Sucre, ktoré je UNESCOm vyhlásené za kultúrne dedičstvo ľudstva. Ešte večer si prejdeme centrum pripomínajúcu architektonický vplyv francúzskej secesie. Konečne teplý večer. Večera v reštaurácii s balkónmi nad námestím – najlepšou v celej Bolívii.

19. deň. Deň – rezerva. Pokiaľ rezervný deň nám zostane, strávime ho v tomto príjemnom meste plnom pamiatok a navštívime aj archeologické nálezisko dinosaurích stôp s moderným edukačným centom a množstvom obrovských dinosaurích skulptúr v životnej veľkosti. Znova si vychutnávame atmosféru mesta, parkov a aj výborného bolívijského vína.

20. deň Dopoludnia odlet zo Sucre do Santa Cruz. Z letiska sa ubytujeme v centra tohto moderného a bohatého veľkomesta. Navštívime zoologickú záhradu. Tu sa v prostredí tropického pralesa nachádza obrovská voliéra, kde poľahky po visutých lávkach budete mať možnosť pozorovať vzácne druhy papagájov, tukany, kolibríky. Večerná prechádzka po tradične nádhernom historickom centre s rozlúčkovou večerou.

21. deň Včasný odchod na letisko a 7:25 odlet do Európy

22. deň Návrat do Viedne a domov.


Podrobný itinerár z Bolívie do Peru

1.deň. Dopoludnia odchod na letisko a odlet cez Rím z Európy

2.deň. Odpoludnia prílet do Santa Cruz. Ubytujeme v centra tohto moderného a bohatého veľkomesta..  Večerná prechádzka po tradične nádhernom historickom centre s privítacou večerou.

3.deň. Ranným letom odlietame do Sucre. Po ubytovaní zájdeme na predmestie, kde  navštívime archeologické nálezisko dinosaurích stôp s moderným edukačným centom a množstvom obrovských dinosaurích skulptúr v životnej veľkosti . Návrat do centra mesta pripomínajúce architektonický vplyv francúzskej secesie. Centrum Sucre,  je UNESCOm vyhlásené za kultúrne dedičstvo ľudstva.  Večera v reštaurácii s balkónmi nad námestím- najlepšou v celej Bolívii. Ubytovaní sme v príjemnom penzióniku.

4.deň. Presun 3 h. do Potosí UNESCO. Mesto je v nadmorskej výške 3900m.n.m. Po ubytovaní v historickom centre si toto aj prejdeme. Desiatky kostolov, mincovňa, kultúrne centrum s vyhliadkovou vežou na mesto. Okrem iného, si tu v pokľude už zvykáme na nadmorské výšky, ktoré nás budú sprevádzať počas celého zájazdu.

5.deň. Po raňajkách odchádzame na exkurziu do slávnych baní, ktorými je prevŕtaná hora Cerro Rico. Je to 1,5 hodinová exkurzia do podzemia hory, kde pochopíte nesmierne útrpný život Indiánskych baníkov, ktorí tu po stáročiach bojujú o existenciu. Na toto sa bude ťažko zabúdať! Potosí bolo v minulosti jedno z najväčších a najbohatších miest sveta. Toto bohatstvo stálo život 8 miliónov zotročených Indiánsych baníkov. Po exkurzii obed a presun do Uyuní- 5hodín. Prídeme večer ale turistické mestečko žije.

6.deň. Celodenná exkurzia na prenajatom džípe. Najprv navštívime ,,Cintorín vlakov“, unikátne múzeum parných lokomotív v púšti. Pokračujeme cez dedinu Indiánov Aymará na soľné jazero Salar de Uyuní. Toto je najväčšia soľná plocha na svete, ľahko viditeľná aj na záberoch z vesmíru. Nevídaný kontrast snehobielej planiny, okolitých sopiek a ostrova porasteného gigantickými až tisíc ročnými kaktusmi bude patriť k ďalšiemu z vrcholov zájazdu. Osloví vás aj skromný život vidiečanov, ktorý sa točí okolo soli a dnes už aj turizmu. Po večeri nasadáme na nočný bus a presúvame sa do La Paz.

7.deň. Po nočnej jazde sa zľahka zrelaxujeme. Keďže sme ubytovaní v historickom a aj turistickom centre poblíž ,, Trhu čarodejníc“ absolvujeme exkurziu do lukratívnejších časti veľkomesta, kde je eróziou vymodelované Mesačné údolia. Oboje je svojim spôsobom originálne a stojí za to vidieť. ZOO sa špecializuje len na bolívijskú faunu a okrem iného majú 14 jaguárov, všetko vo veľkých výbehoch. Večer si zarezervujme bajky na zajtrajší výlet. Doladíme výstroj na zajtrajšok. Vyberieme a vyskúšame príslušenstvo (bicykle, chrániče, oblečenie)
Večerná prehliadka historického centra metropoly La Paz 3 600m.n.m ( UNESCO)

8.deň. Absolvujeme slávnu cestu Death routh – bicyklami zo 4 700 do 1 200m.n.m. Jedná sa o 67 km zjazd z vysokohorského pásma, po úbočiach Ánd po starej (autami už zriedka používanej) ceste, až do tropického Corroica. Jedná sa o najdlhší súvislý zjazd, ktorý sa svetovo komerčne ponúka. Mimoriadne fotogenická jazda nie je nijak únavná ani nebezpečná, pokiaľ jazdec sám nechce riskovať. V závere uvidíte kokové plantáže a na záver relaxujeme v prostredí sviežej zelene s bazénom a bohatým stolovaním, pred návratom do La Paz v neskorých hodinách.

9.deň. Ráno 7:30 nasadáme na pohodlný diaľkový autobus a povedľa brehov jazera Titicaca  (3 820m.n.m), prekričíme hranicu s Peru ( hranica je otvorená len za dňa). Pokračujeme náhornou krajinou s prestávkami až do 21:30. Vodáci už budú mať vopred zálohovaný rafting. Zájdeme ešte do cestovky Mayuc na námestí, kde sa doriešia formality a doplatí sa zostávajúcu časť do sumy 390,-USD. Nočné Cuzco.

10.-12.deň. Vyrážame na divoký rafting rieky Apurimac. Tento rafting organizovaný medzinárodnou profesionálnou cestovkou s mnohoročnými skúsenosťami. Je to jeden z Top 10.svetových raftingov . V nedávnej minulosti sme ho 4x absolvovali a reakcie Slovákov sú výborné. Takmer pre všetkých účastníkov to bol ich prvý rafting v živote. Najstarší mal 67 rokov. My jazdíme pereje až WW 3-5, tie najviac nebezpečné ideme po brehu, pozorujúc profesionalitu našich gajdov. Títo nám pripravujú aj hodnotnú stravu 3x denne. Po návrate do Cuzca, nám pripravia DVD z tohto splavu. Jedinečná príležitosť poznať silnú rieku, veľké pereje, atmosféru kempovania, zábavy v neopakovateľnom hlbokom kaňone rieky. Apurimac je vlastne prameňom veľtoku Amazonka. Pre tých, ktorí nenájdu odvahu, možnosť bohatého náhradného kultúrneho programu v Cuzcu a okolí.
Neraftujúca skupina 4+ ja, si zvolíme náhradný program v okolí. Mohol by to byť výlet popod horu Auzangantea smer mlžný prales na Amazonskej strane Ánd. Toto vzájomne ešte doladíme.

13.deň. Nástup na Salcantay trek. Čaká nás mikrobusový presun o 200 km,, až k posvätnej hore Inkov Salcantay 6 230m .V poslednej dedine Mollepata dáme obed a pokračujeme ešte hodinku vozidlom. Na lúke Soraypampa s pasúcimi sa koňmi, pod majestátnymi horami z ľadu a skál strávime v pokľude odpoludnie a noc v 3 900m.nm. Spíme rustikálne – v miestnosti v spacákoch. Romantici si môžu vychutnať v lepšom spacáku mrazivú hviezdnatú noc aj vonku.

14.deň. Náročný deň pochodu 3hod nahor, až cez sedlo 4 650 m.n.m a 5 hodín zostupu. Batožinu a nemohúcich našťastie nesú kone a muly. Jedná sa o mimoriadne impresívny pochod povedľa obrovskej skalno-ľadovcovej stene hory Salcantay, ktorá bola posvätnou pre Inkov. Na vlastné ,pajšle“ pocítite kyslíkový dlh, ako je to v vysokých horách pri námahe normálne. Zostupujúc pozorujeme ako sa menia vegetačné pásma od alpínskeho až po horský dažďový prales. Spíme v turistickom kempe Cholulay 3000m.n.m.na doskovej verande, pod strechou .Teplota už je v pohode aj vonku.

15.deň. Druhý deň nás čaká zvoz údolím, náklaďák alebo mikrobus po strmhlavej ceste nad hlbokým údolím do osady La Playa. Po občerstvení a presadnutí na ďalší podobný spoj do stanice Hidroelectrica. Obed u Indiániek padne iste vhod. Záver presunu je ešte 9 km chodníkom, povedľa koľajníc scenerickým údolím Urubamby. Nad hlavami do neba čnejúce Machu Picchu. Takto ho len málokto začína spoznávať. Kto nechce kráčať, počká do 15 hod a sám uhradí si vláčik za 28USD. Stretneme sa v príjemnom mestečku pod Machu Picchu. Tu sa po treku a trmácaní  horami, dolami pohodlne ubytujem. Deň končíme v termálnych bazénoch. 

16.deň. Výstup na mysteriózne Machu Picchu zahájime za svitania. Máme permit na Huayna Picchu, ten nám ponúka mimoriadny nadhľad na celý komplex, kde si vychutnáme celý historický monument a famóznu prírodu navôkol. Nikde sa neponáhľame- relax v neopakovateľnom prostredí najslávnejšej pamiatky Amerického kontinentu. Odchádzame už peši, kedy uznáte za vhodné. Dole v mestečku si večer pekne oslávime tento mimoriadny zážitok.

17.deň. Prvým vlakom nadránom údolím smerujeme do Olaytatamba. Pri raňajkách v indiánskej tržnici spoznávame aj život vidiečanov. Pokračujeme mikrobusom na tradičné terasovité odsolovacie jazierka v Maras. Po zhruba hodinke sa presúvame do folklórneho Pisacu. Urobíme si stanovisko v záhradnej reštaurácii a vyrážame na spektakulárny trh. Ženy v krojoch a nepreberné množstvo suvenírov, všetko je nablízku. Kedy uznáme za vhodné,presunieme sa iným mikrobusom1h do Cuzca.

18.deň. Konečne viac času  Cuzcu (3300 m.n.m).– niekdajšom centre ríše Inkov. Poznávačka tohto prekrásneho koloniálneho a indiánskeho mesta. Čaká nás najmä výstup na pevnosť nad mestom Sacsayhuamán,  Okrem iného je tu aj skvelá vyhliadka na historické mesto v údolí, až po ľadovcovú horu Auzangante. Večer vychutnáme atmosféru Cuzca samotného, doporučujem prestriedať niektoré z rockových barov so živou hudbou.

19.deň. Máme deň rezerva – môžeme zájsť do folklórneho Chinchoro alebo aj ďalej . Doladíme možnosti. Večer nasadáme na nočný pohodlný autobus smer Nazca. 11h.

20.deň. Vystúpime v mestečku Nazca, kde po raňajkách sa presunieme na letisko. Záujemci si môžu objednať 20 minútový prelet v malom lietadle ( 100 USD) nad planinou so záhadnými obrazcami. Po odlietaní sa presunieme 20km k pohrebisku Chauchílla, alebo k dieľni tradičnej keramiky.  Odpoludnia až do večera 3h. busom pokračujeme pustým pobrežím Peru do mestečka Paracas. Prespíme.

21.deň. O 8 ráno sa vyráža člnmi na skalnaté súostrovie Islas Ballestas, prirovnávané ako malé Galapágy. Tieto sú mimoriadnym pozorovacím miestom morskej fauny. Desaťtisíce morských vtákov, tulene a tučniaky v trópoch, sezónne aj plameniaky. Počas plavby vidíme oproti slávnu líniu na svahu poloostrova tzv.Paracaský trojuholník. Po obede v morskej reštaurácii odchádzame do Limy 4h

22.deň. Dopoludnia spoznávanie moderného centra, prvý krát ochutnáte atmosféru v bohatej štvrti Miraflores. Absolvujeme jazdu vyhliadkovým autobusom bez strechy. Plaza de Armas- paláce, katedrály, námestia rušného centra. Večer zájdeme na najnovší atrakciu púštneho veľkomesta Circuito magico – komplex 16-tich fontán – súhra fantázie vody, svetiel a hudby – stále najkrajší na svete.

23.deň. Múzeum zlata a zbraní či centrum mesta v blízkom okolí. Presun na letisko, odlet o 18.25

24.deň. Príchod do EU

CK Sancho Tour | Boat4u | MANA-Shop | Splav Hrona | Rafting & Canyoning v Slovinsku | Chata Kosodrevina

- mapa stránky -