Kniha návštev

Napište nový záznam do knihy návštev

 
 
 
 
 
 
 
Polia označené * sú povinné.
Váš email nebude zverejnený.
Váš príspevok pred publikovaním musí byť schválený.
MUDr. Marcela Berová, MUDr. Imrich Beer Banská Bystrica napisal(a) dňa 3. mája 2017 at 21:35:
Ahoj Peter, fotokniha z Venezuely je super, zase sme si raz pripomenuli jednu z našich najlepších dovoleniek. Veľká vďaka a tešime sa na další trip s Tebou. Pozdravujeme Ťa Beerovci
Alena Martinková z miesta Chorvatsky Grob napisal(a) dňa 23. apríla 2017 at 16:12:
Pred pár dňami sme sa vrátili z mesačnej poznávacej cesty po Ugande, Keni a Tanzánii, na ktorej nás sprevádzala sprievodkyňa Editka Bednárová. Za ten krátky čas doma sme stihli akurát vybaliť, poprať a trochu dohnať povinnosti zameškané našou dlhou neprítomnosťou. Nestihli sme ešte „ stráviť“ všetky zážitky, ale pri spomínaní a najmä pri spracovávaní množstva fotografií sa nám udalosti, ktoré sme prežili, dostávajú pomaly pod kožu.

S Editkou, ktorá veľmi dobre pozná pomery v tomto kúte sveta, sme sa dostali na miesta, ktoré bežne turisti nenavštevujú. To, že sa vie domácim prihovoriť ich rodnou svahilčinou, prihodiť pár slov aj v ich kmeňovom jazyku a jej bezprostrednosť , otvára srdcia domácich obyvateľov a búra bariéru nedôvery voči cudzincom. Ľudia, ktorých sme s ňou spoznali, otvorili pre nás svoje domovy a navarili nám ich typické jedlá . S niektorými sme len chvíľu posedeli pred ich domami a spoznávali spôsob ich myslenia a života.

Jeden zážitok na našej ceste striedal druhý. Návšteva horských goríl, raftovanie na rieke Níl, niekoľkodňový výstup na 4.985 metrov vysokú horu Mt.Kenya, návšteva viacerých safari parkov, dokonca safari na bicykloch, alebo len túlanie sa najväčším slumom v Nairobi –Kibera, ani neviem čo z toho vybrať ako top zážitok. Editka, vždy vedela odpovedať na množstvo našich otázok. Pozná miestne zvyky, miestnu faunu, flóru a vysoko v horách, kde nás nerušil žiaden svetelný šum civilizácie, pri pohľade na nádhernú oblohu plnú hviezd, nás prekvapila znalosťou hviezd južnej oblohy. Záver cesty je výborne naplánovaný niekoľkodňovým relaxom, na ostrove Zanzibar, preslávenom bielymi plážami.

Anakonda Tour, vďaka za túto príležitosť spoznať nový kus sveta. Vďaka patrí aj našej sprievodkyni Editke, za to ako sa o nás starala a ukázala nám za taký krátky čas naozj veľa zo sveta, ktorý je na rozdiel od nej pre nás neznámy.

Pozdravujem aj ostatných účastníkov cesty. Janka, Heňa, Táňa , Milan, vďaka Vám za príjemnú spoločnosť.
Ivana Sekerakova napisal(a) dňa 2. februára 2017 at 13:33:
S Beckem jsme stravili bezmala mesic v prekrasne Venezuele. Presli Auyan Tepui, slanili Salto Anjel, podivali se do delty Orinoka a los Llanos, kde jsme videli v prirozenem prostredi kajmany, kapybary, ibisy, vodni delfiny, i anakondu a mnoho dalsiho. Program byl nabity zazitky, krome topovky - Salto Anjel, loveni pirani, projizdky na kanoich indianu Warao na Orinoku a v rezervaci los Llanos na konich, rafting v Barinas a zaverecny relax v karibiku. Becko je sveraz a velky dobrodruh, takze o zajimave historky z cest neni nouze. A i kdyz nas hodne lidi odrazovalo kvuli politicke a bezpecnostni situaci v zemi, se spravnymi znalostmi a kontakty jsme se necitili nijak neprijemne, nebo v nebezpeci. Nezapomenutelny mesic, v krajine, kterou kazdemu muzu jen doporucit. Diky!
Tono Krištín z miesta Zvolen napisal(a) dňa 26. septembra 2016 at 8:05:
Expedície do Venezuely zo Slovenska sú známym fenoménom a Becko (Anakonda tours)v nich hrá dlhé roky neodmysliteľnú úlohu.
... nielen ako horolezec, sprievodca a znalec prírody, krajiny, ľudí, ale aj ako ich veľký milovník. Samozrejme, keď ma oslovili priatelia ornitológovia a filantropi ísť s ním, neváhal som.
.. a oplatilo sa. Štyri týždne strávené v rozmanitých biotopoch harpyje, v Delte Orinoka, planinách Los Llanos, v dažďových pralesoch, i v divokých a vysokých polohách Ánd, ale aj v mangrovoch na pobreží Karibiku, boli proste úžasné. Beckov entuziazmus nás všetkých zapálil, či to bolo v suchých lesoch okolo El Palmar pod hniezdami harpyje, či pri plavbe v ručne vydlabaných člnoch po Orinoku, či na chrbtoch koní v Llanos, či pri odchyte anakondy, love pyraní, odchyte koníkov, vtákov a netopierov, pri kontakte s dávnymi civilizáciami, i jednoduchými, no fantasticky dobrosrdečnými domorodcami... a to som už troška našu krehkú planétu obliezol...
Strava a ubytovanie, vynikajúce, doprava i napriek situácii v krajine perfektná. Proste, stihli sme toho viac, ako niekto za celý život. Vďaka Ti Becko...
,,A ešte dakujem za nadhernú fotoknihu zo zájazdu. Je naozaj sperkom do kniznice a spomienkou na krasne dni".
RNDr. Anton Kristin, DSc, Institute of Forest Ecology SAS
Ján Korňan z miesta Raková napisal(a) dňa 25. septembra 2016 at 7:01:
S Petrom Ondrejovičom (Beckom) a jeho cestovkou som mal tu česť dva krát navštíviť Venezuelu. Vďaka jeho znalosti prostredia, kontaktom a flexibilnosti som zažil jedny z najkrajších expedícií v živote. Je to aj vďaka Beckovej osobnosti, komunikatívnosti a osobitnému humoru. Becko ďakujem za skvelé zážitky a teším sa na ďalšie stretnutia.
Jiří Neumasn z miesta Třebíč napisal(a) dňa 4. februára 2016 at 14:41:
Děkuji, velmi děkuji kamarádi za tuto skvělou akci nabitou úžasnými zážitky, Slanili sme Salto Angel v uzasne atmosféře s 2 kitarami. Speciálně ještě děkuji Beckovi za organizaci v rámci programu y poslední týden, který jsem si báječně užíval jak s anakondou na rameni, tak s kajmanem v hrsti, při lovu piraní, pozorování delfínů, leguánů, vyder, želv, kapibar a spousty ptactva, jízdou na koni, lovení do sítí a bomba křišťálově čistá divoká řeka na závěr, také opuštěná pláže u Choroni, je na co vzpomínat. 
Stalo to urcite za to Kozel
Ivan Rajniak napisal(a) dňa 20. decembra 2015 at 22:51:
Peter, ďakujem Ti za krásny, nevšedny, exotický výlet. Ukázal si nám stratený svet a ďalšie podivné miesta v tej divnej, tak trochu cigánskej ďalekej krajine na našom krásnom, exotickom výlete. Znovu som išiel niekde hore do oblakov na Roraimu, ako za časov mojej dávnej horolezeckej mladosti. Snáď sa ešte na nejakom vylete za hranicou všedných, šedivých dní stretneme, ak mi to ovšem zdravie a vek už pokročilý ( takmer 70 r.) dovolí. Prajem Ti pekne, prijemne Vianoce, v Novom roku dobre zdravie, úspechy pri Tvojich cestách v tých zaujímavej a krásnych krajinách.
Ivan Rajniak - Bratislava
Peťo Belanec z miesta Nitrianske Pravno a Švajčiarsko napisal(a) dňa 10. septembra 2015 at 8:08:
Ešte dlho po tom ako som prišiel z Afriky do „civilizovanej “ Európy som bol hlavou stále kdesi na čiernom kontinente. Zažiť všetky tie zážitky a nezabudnuteľé dobrodružstvá z mesiac nabitého programu sa nám podarilo hlavne vďaka našej sprievodkyni Edite Bednárovej. Editine skúsenosti nám umožnili spoznať východnú Afriku omnoho viac ako sa píše v turistických sprievodcoch. Vďaka jaj niekoľkoročnému pôsobeniu v danom regióne sme mali možnosť zažiť krásu nefalšovanej Afriky a obísť úskalia nastražené občasne domácimi na naivných turistov. Sprievodcovstvo k Edite jednoducho patrí, množstvo kontaktov zúžitkovala v mnohých prípadoch. Dokázala výborne a akčne komunikovať v rôznych situáciách a vychádzať s ľudmi rôznych charakterov. Nielen po profesionálnej stránke, všeobecným rozhľadom je na vysokej úrovni, ale aj priateľsky je ona veľmi príjemný človek.
Ďakujem Edite za všetky tie zážitky a dobrodružstvá čo sme spolu prežili. Bez nej by bola naša Afrika nepochybne-omnoho menej vydarená.
Yogi Bear z miesta Žilina napisal(a) dňa 27. júna 2015 at 8:27:
Keď som sa v roku 2014 vrátil z predvianočnej Venezuely, ktorú som dostal ako predčasný darček na moju 50tku, netrvalo dlho a myšlienky ma zaviedli na ďalší zájazd do Peru a Bolívie . Tieto krajiny ma ihneď oslovili. Taktiež som túžil vidieť Machu Picchu. Vedel som, že takéto zájazdy organizuje aj Becko, takže som vôbec nemal záujem hľadať ponuky iných CK, nakoľko skúsenosti s CK Anakonda mám naozaj veľmi dobré. Vedel som, že uvidím naozaj to najlepšie čo sa tam dá vidieť a zažijem aj kus adrenalínu.

Po kúpe leteniek čas plynul veľmi rýchlo, až nastal deň D – odlet. Lima nás privítala nezvyčajne krásnym slnečným počasím. Po spriatelení sa s výborným kolektívom, mestom a už sme konečne vyrazili krajinou za zážitkami. Po pár dňoch, ktoré sme trávili obkukávaním rôznych miest a pamiatok sme sa konečne vybrali na divokú rieku Apurimac, kde sme strávili nezabudnuteľné a adrenalínom nabité 3 dni. Zraftovali sme cca 60 km obtiažnosti až WW IV- V, ťažšie a nebezpečné šestky sa prenášali. S pocitom veľkých vodákov bez strát sme sa doplavili až do konečnej zástavky. Musím spomenúť naozaj výbornú stravu a príkladnú starostlivosť miestnych gajdov. 
Po výškovej aklimatizácii a presune sme sa konečne dostali pod Salcantay. Nasledujúcu noc sme mali tráviť pod holým nebom. Nakoľko teplota mohla byť až blízko 0C (brrrr) Becko nám opäť ukázal svoje schopnosti a vybavil nocľah v miestnom bufete. Nakoľko mňa prenádherná nočná obloha nepustila dnu, celú noc som trávil pod hviezdnatou oblohou. Trek popod ľadovcový Salcantay to bola ďalšia paráda top kategorie. Na opačnej strane hory mal Becko znova kamarátov a spali sme znova bez stanov, na parádnej zastrešenej verande. Odtiaľ sme sa už zviezli do údolia, a na záver ešte pochod priamo po kolajach popod horu, na ktorej sa slávna pamiatka vypína.
Konečne nastal deň včasného výstupu na Machu Picchu. Ráno sme však všetci ostali nemilo prekvapení hustou hmlou. Becko nás ale ukludňoval, že miestny Bohovia neodolajú našemu šarmu a ešte pred poludním všetko zalialo slnko. Tak sme naplno užili tajomné krásy Machu Picchu .
Mesto Cuzco sme opustili a už sa tešíme na ďalšie zážitky. Cez jazero Titicaca sme prišli do mesta La Paz. S vetrom o preteky sme sa na bicykloch po Death routh pustili 67 km a prekonali sme neuveriteľných 3500 výškových metrov, našťastie stále dolu kopcom. Musím pripomenúť, že opätovne bez strát. 
Naraz sme si uvedomili, že čas sa nedá zastaviť a onedlho nás už čaká cesta domov. Po navštívení cintorína vlakov, famózneho soľného jazera, stredovekej striebornej bane či náleziska dinosaurích stôp sme sa zrazu ocitli po krátkom lete v Santa Cruz. Tu sme boli ubytovaní v miestnom hoteli a našli sme si tu aj nových a veľmi priateľských kamarátov – tukanov. 
Po krásnych a nezabudnuteľných 3 týždňoch ale už naozaj žiaľ nastal deň odchodu domov za svojimi blízkymi.
Tí, ktorým vyhovuje poznávaco-outdoorový zájazd s nabitým ale perfektne zladeným programom, nočné presuny naozaj luxusnými autobusmi (také málokedy nájdete u nás) môžem služby tejto cestovky naozaj odporučiť.  Rado Šimo – Yogi Bear,
Siska z miesta Bratislava napisal(a) dňa 11. apríla 2015 at 15:20:
"Anka, musím niekam vypadnúť, aspoň na 2 týždne. Už. Niekam, kde nebudú samé ženské," vravím kámoške v júli. Bola som odhodlaná ísť do hociktorej krajiny na svete so skupinou neznámych, so sprievodcom, hlavne nech spoznávam nových ľudí, nemusím organizovať a celý deň riešim len prírodu a program. V jeden večer sme si prisadli k priateľom, Jožkovi a Lenke. Párik sa chystal do VENEZUELY. Na poznávačku. Los Roques, Canaima, Roraima, Delta de Orinoco, Los Llanos, Choroni. Vôbec som netušila, o čom hovoria, nevedela som ani klásť otázky, však o Venezuele som vedela len to, že leží v Južnej Amerike. Práve sa rozplývali nad charizmou akéhosi "Becka", sprievodcu cestovky ANAKONDA, ktorý, ako počuli, podľa preferencií členov zájazdu rád uspôsobí program, ukáže aj skrytejšie, náročnejšie miesta za tú istú cenu, rozmýšľa ekonomicky len aby nenavyšoval cenu zájazdu a zdá sa, že mu veľmi záleží na spokojnosti každého člena.

Vraj nech ideme tiež. Vraj Venezuela je jedna z mála krajín, ktoré obsiahnu aj horskú turistiku so stanovačkou, aj oddych na plážach či potápanie, šnorcheling v moriach, aj kanojkovanie medzi tamojšími indiánmi v džungli a hladkanie tarantúl, a aj pobyt na ranči s jazdou na koňoch a chytaním anakond. Anke sa to nepáči, má operované kolená, ona to nezvládne. Po pár dňoch jej ale píšem: "Kedy, keď nie teraz?" A tak sme sa prihlásili k Beckovi na 4-týždňovú dovolenku.

Viem, že to bola jedna z pár mojich životných dovoleniek. Becko sa pre nás všetkých 15tich obetoval a rozdával, kedy sa dalo. Cítila som sa v tej krajine bezpečne a isto, hoci v médiách sa písalo kadečo, pohybovali sme sa mimo miest, kde nás mohlo ovplyvniť nebezpečenstvo rozvratov alebo nedostatok tovarov. Často som mala pocit, že sa bijeme o jeho susedstvo, lebo stále chŕlil informácie o krajine, o rastlinách, o krokodíloch, o indiánoch, o ekonomike, o rope, o jedle. Urobil nám krásne zábery, budeme mať fotoknihu 🙂 Program bol neustále vyplnený, nemali sme ani priestor vyrobiť nejaký konflikt:-) Čo mi ale padlo zo všetkého najlepšie, bolo poznanie o sebe. Na začiatku totiž riešite, že netečie teplá voda, že WC nespláchuje alebo že lietadlo trošku hrkoce. Po týždni a pol však ostanú dôležité už len 3 oblasti: pitie, jedlo a pravidelný "biorytmus", a to všetko v akejkoľvek kvalite, veď to skombinujete so slivovicou. Zistíte, že prežijete aj preťažký výstup, aj pár nocí spať v zime alebo v spievajúcom autobuse, aj nestresovať z anakondy v izbe a aj sa sprchovať v ľadovej vode a vôbec vám to nevadí. A to všetko pre pokoj v duši a zážitky, ktoré vám ostanú navždy. Teším sa priatelia na ďalšie stretnutia 🙂 A Becko, ďakujeme.
Sis

CK Sancho Tour | Boat4u | MANA-Shop | Splav Hrona | Rafting & Canyoning v Slovinsku | Chata Kosodrevina

- mapa stránky -