Kniha návštev

Napište nový záznam do knihy návštev

 
 
 
 
 
 
 
Polia označené * sú povinné.
Váš email nebude zverejnený.
Váš príspevok pred publikovaním musí byť schválený.
22 entries.
Ľubomír Krajči napisal(a) dňa 6. septembra 2017 at 17:20:
Po minuloročnej Venezuele som sa rozhodol vsadiť na Becka aj v prípade destinácie Bolívia/Peru a opäť som urobil dobre, pretože výborné pocity zo zájazdu aj s odstupom času stále pretrvávajú. Programovo sa jedná o veľmi zaujímavý a pestrý zájazd, navštívili sme mnohé výnimočné miesta, ako faunou zaujímavú oblasť Salar de Uyuni či ostrovy Islas Ballestas, na miestach zo zoznamu UNESCO sme spoznávali miestnu kultúru a históriu, spomeniem najmä jedno z najturistickejších miest sveta Cuzco a samozrejme Machu Picchu, ktorému na jedinečnosti uberajú len masy turistov. Vynikajúce počasie prispelo k pohode na trekoch Salkantay a Rainbow mountain. Chcel by som vyzdvihnúť celkovú organizáciu zájazdu, s prihliadnutím na maximálny komfort, či už pri presunoch alebo ubytovaní. Veľké poďakovanie patrí Beckovi za bonusy v podobe Rainbow mountain treku a výletu po polostrove Paracas, ktoré boli do programu zájazdu začlenené po vzájomnej dohode namiesto raftingu, bez dopadu na cenu zájazdu. Preto ak plánujete cestu do Južnej Ameriky, Becko by mala byť voľba No1.
Bohdan Mucha z miesta Třinec napisal(a) dňa 19. augusta 2017 at 4:43:
Mám štěstí,
Jmenuji se Bohdan Mucha, ročník 1973. Bydlím v Třinci. Je to malé město
na severovýchodě České Republiky. Kriváň ve Vysokých Tatrách byl můj
nejvyšší a nejvzdálenější bod, od mého bydliště, který jsem navštívil.
Bylo na čase změnit můj přístup k cestování. Chce to nějakou pecku.
Pecka přišla v podobě „Becka“.
Mám štěstí,
Známa mi navrhla zájezd do Peru s chlapíkem vlastnící cestovní kancelář,
ANAKONDA TOUR, PETEREM ONDREJOVIČEM.
Dali jsme si v máji schůzku v Beckově s Peterem, ohledně zájezdu. Na konci
července jsem letěl do Bolívie a Peru.
Mám štěstí,
Zájezdem nás provádí profesionál, cestovatel. Vše je dobře organizováno,
proto jsem spokojen a nadšen průběhem zájezdu.
Někteří účastníci s Peterem jeli už po několikráte a vůbec se tomu nedivím.
Je to chlap na správném místě, dobrodruh tělem a duší.
Mám štěstí,
Jel jsem s chlapem, který rozumí cestování, má rád přírodu a umí se o své
zážitky podělit s druhými. Děkuji Peter. Děkuji Becko. Děkuji „Béjku.“
B :-).
MUDr. Marcela Berová, MUDr. Imrich Beer Banská Bystrica napisal(a) dňa 3. mája 2017 at 21:35:
Ahoj Peter, fotokniha z Venezuely je super, zase sme si raz pripomenuli jednu z našich najlepších dovoleniek. Veľká vďaka a tešime sa na další trip s Tebou. Pozdravujeme Ťa Beerovci
Alena Martinková z miesta Chorvatsky Grob napisal(a) dňa 23. apríla 2017 at 16:12:
Pred pár dňami sme sa vrátili z mesačnej poznávacej cesty po Ugande, Keni a Tanzánii, na ktorej nás sprevádzala sprievodkyňa Editka Bednárová. Za ten krátky čas doma sme stihli akurát vybaliť, poprať a trochu dohnať povinnosti zameškané našou dlhou neprítomnosťou. Nestihli sme ešte „ stráviť“ všetky zážitky, ale pri spomínaní a najmä pri spracovávaní množstva fotografií sa nám udalosti, ktoré sme prežili, dostávajú pomaly pod kožu.

S Editkou, ktorá veľmi dobre pozná pomery v tomto kúte sveta, sme sa dostali na miesta, ktoré bežne turisti nenavštevujú. To, že sa vie domácim prihovoriť ich rodnou svahilčinou, prihodiť pár slov aj v ich kmeňovom jazyku a jej bezprostrednosť , otvára srdcia domácich obyvateľov a búra bariéru nedôvery voči cudzincom. Ľudia, ktorých sme s ňou spoznali, otvorili pre nás svoje domovy a navarili nám ich typické jedlá . S niektorými sme len chvíľu posedeli pred ich domami a spoznávali spôsob ich myslenia a života.

Jeden zážitok na našej ceste striedal druhý. Návšteva horských goríl, raftovanie na rieke Níl, niekoľkodňový výstup na 4.985 metrov vysokú horu Mt.Kenya, návšteva viacerých safari parkov, dokonca safari na bicykloch, alebo len túlanie sa najväčším slumom v Nairobi –Kibera, ani neviem čo z toho vybrať ako top zážitok. Editka, vždy vedela odpovedať na množstvo našich otázok. Pozná miestne zvyky, miestnu faunu, flóru a vysoko v horách, kde nás nerušil žiaden svetelný šum civilizácie, pri pohľade na nádhernú oblohu plnú hviezd, nás prekvapila znalosťou hviezd južnej oblohy. Záver cesty je výborne naplánovaný niekoľkodňovým relaxom, na ostrove Zanzibar, preslávenom bielymi plážami.

Anakonda Tour, vďaka za túto príležitosť spoznať nový kus sveta. Vďaka patrí aj našej sprievodkyni Editke, za to ako sa o nás starala a ukázala nám za taký krátky čas naozj veľa zo sveta, ktorý je na rozdiel od nej pre nás neznámy.

Pozdravujem aj ostatných účastníkov cesty. Janka, Heňa, Táňa , Milan, vďaka Vám za príjemnú spoločnosť.
Ivana Sekerakova napisal(a) dňa 2. februára 2017 at 13:33:
S Beckem jsme stravili bezmala mesic v prekrasne Venezuele. Presli Auyan Tepui, slanili Salto Anjel, podivali se do delty Orinoka a los Llanos, kde jsme videli v prirozenem prostredi kajmany, kapybary, ibisy, vodni delfiny, i anakondu a mnoho dalsiho. Program byl nabity zazitky, krome topovky - Salto Anjel, loveni pirani, projizdky na kanoich indianu Warao na Orinoku a v rezervaci los Llanos na konich, rafting v Barinas a zaverecny relax v karibiku. Becko je sveraz a velky dobrodruh, takze o zajimave historky z cest neni nouze. A i kdyz nas hodne lidi odrazovalo kvuli politicke a bezpecnostni situaci v zemi, se spravnymi znalostmi a kontakty jsme se necitili nijak neprijemne, nebo v nebezpeci. Nezapomenutelny mesic, v krajine, kterou kazdemu muzu jen doporucit. Diky!
Tono Krištín z miesta Zvolen napisal(a) dňa 26. septembra 2016 at 8:05:
Expedície do Venezuely zo Slovenska sú známym fenoménom a Becko (Anakonda tours)v nich hrá dlhé roky neodmysliteľnú úlohu.
... nielen ako horolezec, sprievodca a znalec prírody, krajiny, ľudí, ale aj ako ich veľký milovník. Samozrejme, keď ma oslovili priatelia ornitológovia a filantropi ísť s ním, neváhal som.
.. a oplatilo sa. Štyri týždne strávené v rozmanitých biotopoch harpyje, v Delte Orinoka, planinách Los Llanos, v dažďových pralesoch, i v divokých a vysokých polohách Ánd, ale aj v mangrovoch na pobreží Karibiku, boli proste úžasné. Beckov entuziazmus nás všetkých zapálil, či to bolo v suchých lesoch okolo El Palmar pod hniezdami harpyje, či pri plavbe v ručne vydlabaných člnoch po Orinoku, či na chrbtoch koní v Llanos, či pri odchyte anakondy, love pyraní, odchyte koníkov, vtákov a netopierov, pri kontakte s dávnymi civilizáciami, i jednoduchými, no fantasticky dobrosrdečnými domorodcami... a to som už troška našu krehkú planétu obliezol...
Strava a ubytovanie, vynikajúce, doprava i napriek situácii v krajine perfektná. Proste, stihli sme toho viac, ako niekto za celý život. Vďaka Ti Becko...
,,A ešte dakujem za nadhernú fotoknihu zo zájazdu. Je naozaj sperkom do kniznice a spomienkou na krasne dni".
RNDr. Anton Kristin, DSc, Institute of Forest Ecology SAS
Ján Korňan z miesta Raková napisal(a) dňa 25. septembra 2016 at 7:01:
S Petrom Ondrejovičom (Beckom) a jeho cestovkou som mal tu česť dva krát navštíviť Venezuelu. Vďaka jeho znalosti prostredia, kontaktom a flexibilnosti som zažil jedny z najkrajších expedícií v živote. Je to aj vďaka Beckovej osobnosti, komunikatívnosti a osobitnému humoru. Becko ďakujem za skvelé zážitky a teším sa na ďalšie stretnutia.
Jiří Neumasn z miesta Třebíč napisal(a) dňa 4. februára 2016 at 14:41:
Děkuji, velmi děkuji kamarádi za tuto skvělou akci nabitou úžasnými zážitky, Slanili sme Salto Angel v uzasne atmosféře s 2 kitarami. Speciálně ještě děkuji Beckovi za organizaci v rámci programu y poslední týden, který jsem si báječně užíval jak s anakondou na rameni, tak s kajmanem v hrsti, při lovu piraní, pozorování delfínů, leguánů, vyder, želv, kapibar a spousty ptactva, jízdou na koni, lovení do sítí a bomba křišťálově čistá divoká řeka na závěr, také opuštěná pláže u Choroni, je na co vzpomínat. 
Stalo to urcite za to Kozel
Ivan Rajniak napisal(a) dňa 20. decembra 2015 at 22:51:
Peter, ďakujem Ti za krásny, nevšedny, exotický výlet. Ukázal si nám stratený svet a ďalšie podivné miesta v tej divnej, tak trochu cigánskej ďalekej krajine na našom krásnom, exotickom výlete. Znovu som išiel niekde hore do oblakov na Roraimu, ako za časov mojej dávnej horolezeckej mladosti. Snáď sa ešte na nejakom vylete za hranicou všedných, šedivých dní stretneme, ak mi to ovšem zdravie a vek už pokročilý ( takmer 70 r.) dovolí. Prajem Ti pekne, prijemne Vianoce, v Novom roku dobre zdravie, úspechy pri Tvojich cestách v tých zaujímavej a krásnych krajinách.
Ivan Rajniak - Bratislava
Peťo Belanec z miesta Nitrianske Pravno a Švajčiarsko napisal(a) dňa 10. septembra 2015 at 8:08:
Ešte dlho po tom ako som prišiel z Afriky do „civilizovanej “ Európy som bol hlavou stále kdesi na čiernom kontinente. Zažiť všetky tie zážitky a nezabudnuteľé dobrodružstvá z mesiac nabitého programu sa nám podarilo hlavne vďaka našej sprievodkyni Edite Bednárovej. Editine skúsenosti nám umožnili spoznať východnú Afriku omnoho viac ako sa píše v turistických sprievodcoch. Vďaka jaj niekoľkoročnému pôsobeniu v danom regióne sme mali možnosť zažiť krásu nefalšovanej Afriky a obísť úskalia nastražené občasne domácimi na naivných turistov. Sprievodcovstvo k Edite jednoducho patrí, množstvo kontaktov zúžitkovala v mnohých prípadoch. Dokázala výborne a akčne komunikovať v rôznych situáciách a vychádzať s ľudmi rôznych charakterov. Nielen po profesionálnej stránke, všeobecným rozhľadom je na vysokej úrovni, ale aj priateľsky je ona veľmi príjemný človek.
Ďakujem Edite za všetky tie zážitky a dobrodružstvá čo sme spolu prežili. Bez nej by bola naša Afrika nepochybne-omnoho menej vydarená.

CK Sancho Tour | Boat4u | MANA-Shop | Splav Hrona | Rafting & Canyoning v Slovinsku | Chata Kosodrevina

- mapa stránky -