Venezuela bez výstupu na Roraimu a aj pre rodičov s deťmi

Na úvod tohto zájazdu Vás čakajú belostné pláže a koralové útesy súostrovia Los Roques, postupne potom kráľovstvo vodopádov a najvyšší vodopád sveta, Indiánska delta Orinoka, najlepšie juhoamerické safari a záverečné vlny Karibiku. Na vlastnej oči si pripomenieme  Chavézovský pokus o socializmus a mnoho iných zaujímavostí sa dá zažiť na tomto pôžitkársko  poznávacom  zájazde  Venezuelou. Tento zájazd je načasovaný na obdobie jarných prázdnin a je mimoriadne vhodný pre rodičov s deťmi. Školákom však aj tak musíte zariadiť 8 dní naviac mimo školské lavice.

Najbližší termín: pozri kalendár zájazdov 18.2 – 7.3.2016

Cena zájazdu:  1690 € + medzinárodná letenka štandardne okolo 980 €.
Študenti všetkých kategórií -100€ zľava.

Cena zájazdu zahŕňa: moje sprievodcovstvo, program podľa itineráru : 7 vnútroštátnych preletov, 3 dni na súostroví Los Roques + polopenzia, 3dni v národnom parku Canaima ,  3 dni v Delte Orinoca, 3 dni Safari los Llanos,  komplet strava v Delte a Los Llanos, slušné ubytovanie s kúpeľnou,  1 noc v hamakách (jednu noc pod Saltom Angel), dopravu busmi (1x v noci dlhá trať, 5 x krátke trate), dopravu terénnymi autami, motorovými člnmi. Vstupy do národných parkov

Cena nezahŕňa: Prelet nad Salto Angel asi 50 USD, potápanie 80USD , snorchlovanie 25US a motorové člny na súostroví Los Roques.  Stravovanie komplet v miestach kde sú dostupné reštaurácie- pobrežie. Vaše cestovné a zdravotné poistenie a dopravu na letisko  zo Swechatu, Prahy  či Budapešti.

Osobné výdaje : spravidla na a vyššie  nezahrnuté položky, reštaurácie, nápoje, ovocie, upomienkové predmety účastník minie ešte okolo 200 €.

–––––––––––––––––– PODROBNE K PROGRAMU ––––––––––––––––––

1.deň: Ranný odlet v štvrtok z Európy, odpoludňajší prílet do Caracasu, ubytovanie sa na pobreží a spoločná večera.

2-5. deň: Skoro ráno odchod na letisko a 25 minutový prelet na súostrovie Los Roques . Náš penzión je pri pláži, ale my hojne vyrážame na útesy a iné pláže. Vychutnávame si neskutočne  nádherné more a pláže. Možnosť fakultatívne navštíviť biologickú rezerváciu ochrany morských korytnačiek. Posledný deň o 16 odlietame do CCS  a presadáme na lietadlo smer Puerto Ordaz. Ešte neskoro večer nás čaká 100km jazdy a penzión v Ciudad Boliváre.

6-8.deň. Ráno odlietame z civilizácie do pozemského raja – do Národnom parku CANAIMA. Turistické centrum okolo Lagúny Canaima je srdcom parku. Prvý  deň je pohodový,je o výlete k 7 mohutnými vodopádom rieky Carrao. Nevšednou atrakciou je podchádzanie popod jeden z nich. Podchádzame mohutný závoj vody široký až 100 metrov, čo je mimoriadny zážitok. Ubytovaní sme v bungalovoch v turistickom kempe. Nasledujúce ráno vyrážame motorovým člnom na vzrušujúcu plavbu vodami popod gigantické skalné steny. Plavíme do vnútra Kaňonu del Diablo. Adrenalínová plavba sa kľukatí riekou s unikátnou červenou vodou a excelentnou prírodou na všetky strany, kam sa obzriete. Desiatky vodopádov padá po každom daždi z hory vertikálnymi stenami do tropického pralesa. Magnetom No.1 je však až pohľad na najvyšší vodopád sveta, 979m vysoký Salto Angel. V jazierku pod vodopádom sa budeme vytešovať z najvyššej sprchy sveta v náručí skvostnej prírody. V kempe pod vodopádom naši Indiáni pripravujú na ohni večeru. Aj pri svite mesiaca a najlepšie počas ranného brieždenia pozorujeme neopakovateľnú krásu padajúcej vody z výšky mrakov. Celý servis exkurzie zabezpečujú miestny Indiáni pracujúci v turistickom odvetví. Pre mnohých z vás zaručene jeden z najväčších prírodných divov planéty Zem. Let nazad môže byť fakultatívne obohatený o prelet ponad tajomnú stolovú horu Auyán tepuí a vodopád Salto Angel. Tento extra  prelet nad Saltom Angel a stolovou horou Auyán Tepuí  stojí v prepočte asi 50 US.

Pozrite: http://www.airpano.ru/files/Angel-Waterfall-Venezuela/start_e.htm

Po troch dňoch v náručí prírody sa vrátime sa do historického Ciudad Boliváru. Pozrieme si jeho krásne zreštaurované centrum a  uvidíme výnimočný gigantický most cez túto veľrieku. Po skorej večery sa presúvame ešte 3 hod. do mesta Tucupity. Noc strávime v príjemnom motely s bazénom.

9-11. deň: Tucupita je bránou do Delty 4.najvätšej rieky sveta – Orinoka. Ráno si vyrazíme do centra, dáme raňajky, nakúpime v trhu ovocie a navštivime rybí trh s pestrou paletou sladkovodnej ponuky. Nasadáme na motorový čln, zastavíme sa pre naše kufre a vyrážame cca o 11tej hodine do kráľovstva Delty. Krajina tu,  to je voda a prales. Plavba je asi na 1,5 hod. Dáme obedňajšiu prestávku v osade kde nás deti domorodcov spriatelia s obrovskými pavúkmi, ktorými sú známe veľké tarantule. Plavbou pozorujeme dianie na brehoch aj vo vode. Nezriedka pozorujeme riečne delfíny a meniaci sa život domorodých Indiánov.

Ubytujeme sa v našom čarovnom kempe v jednom z úzkych ramien pod klembou pralesa. Navštívime viaceré komunity Indiánov Warao – od tých „vesničiek strediskových“ s elektrikou a satelitmi až po tie najviac štýlové v riečnych labyrintoch rozsiahlej delty. Všetci Waraovia žijú nad vodou, na kolových stavbách „palafitos„ stále tradičným spôsobom zberačov a lovcov. Ženy Warao vyrábajú majstrovské ručné diela, ako sú košíky, misky a pletené hojdacie siete hamaky z vlákien palmy moriče. Nad pralesom lietajú papagáje ara, veľké tukany, so šťastím aj leňochod. Môžete si vyskúšať aj  plavbu v indiánskych kanoe. Zvuky a tajomnosť záplavového pralesa precítite v dlabanom kanoe na hladine ďaleko intenzívnejšie ako v motorovom člne.Večer vyrážame ,, loviť baterkou“ zvieratá džungle. Takmer vždy aj chytíme pre Vás stromového pytóna.  Neopakovateľný býva skoro každú noc diabolský nočný koncert červených vrešťanov.  Indiánsky chlapci nás naučia vyrobiť oheň trením dreva o drevo. Život Delty je neopakovateľný. Kto nezažije Deltu, nepozná indiánsku Ameriku.

Ubytovanie v Delte je v kempe vybudovanom pre turistov nad vodou priamo v močaristom pralese, chodíme po visutých lávkach, spíme v domčekoch s moskytiérami v posteliach alebo aj hamakách. Úchvatné prostredie. zvuky pralesa okolo nás.  Všade sme v náručí Delty. Tretí deň sa bočným ramenom dostaneme na okraj Delty, privátnym busom do Maturínu a podvečerným letom odlietame ku Caracasu. Prespíme v rovnakom penzióniku ako prvú noc.

12-14.deň: Ranným letom prelietame do mesta Barinas. Tu sa stretáme s našimi terénnymi Toyotami a sprievodcom Juniorom. Pokračovaním poznávacieho zájazdu je s presunmi 3dňovú exkurziu do nížin zvaných Los Llanos. Mierime až do nedozerných nížin dobytkárskeho štátu Apure. Tu nás čaká najlepšie juhoamerické Safari. Hľadanie a chytanie anakondy, kajmana, rybačka na pirane. No najmä pozorovanie mimoriadne bohatej fauny ako kapibary, riečne delfíny, kajmany, leguány, obrovské amazonské vydri, mravčiare a množstva vodných vtákov. Riečne safari na motorovej kanoe, jazda v sedle na koňoch s rýchlokurzom jazdectva, ubytovanie na dobytkárskom ranči, večer možno aj tancovačkou s domorodými seňoritami a mládencami. Odpoludňajšie siesty v závesných posteliach – hamakách, ovocie, a dobrá kuchyňa to nie je len tu na ranči ale všade v tejto pestrej krajine. Tretí deň po mnohých zážitkoch sa presúvame k pobrežiu. Do mesta Maracay  kde prespíme.

15.-17. deň:  Čaká nás úplne iné pobrežie ako na ostrovoch. Široké pláže, vlny, palmami lemované pláže, výlet do horského pralesa,  Večere s morskými špecialitami. Neopakovateľná atmosféra večerného nábrežia ako stvorená na odpočinok po nabitom programe predošlých dní. Reštaurácie s čerstvými plodmi mora a trópov a šperkári a hippies predavači ponúkajúcich nápadité šperky. Príjemnný záver pobytu.

18.deň  veľmi včasným ranným busom odchod smer Caracas. Tu stíhame centrum, presuny  metrom. Ak stíhame viac  pokračujeme do moderné centa Altamíra a oddychový park Miranda s najznámejšími zvieratami venezuelskej divočiny, ktoré v prírode len tak bežne neuvidíme (krokodíl orinocký, jaguár, puma a harpia pralesná). O 13.tej hod. už sedíme v taxi a odchod na letisko.  Hasta la vista Venezuela!

19.deň v pondelok návrat do rodnej Európy.

Tento zájazd bez Roraimy je možné pre uzatvorenú skupinu urobiť vo viacerých obmenách prípadne skrátene a ešte viac komfortne.