Venezuela 5x NAJ s výstupom na Roraimu (prípadne skrátená)

VENEZUELA prírodná perla Južnej Ameriky.
Po krízových rokoch sa Venezuela zviecha. Kto by si želal  destináciu s minimum turistov- je tu. Po turistickej stránke funguje o čom som sa znovu presvedčil počas troch pobytov v nedávnej, po-pandemickej dobe. Moja ponuka je výberom toho naj z celej Venezuely.  Najväčším pokladom je národný park Canaima –  stolové hory, vodopády a tropická vegetácia. Na záver ponúkam najlepšie juhoamerické safari- Los Llanos . Autentická Delta Orinoka s Indiánmi žijúcimi v divočine na príbytkoch nad vodou. Magnetom z kategórie náročnejšie je výstup stolovú horu Roraima. Ako bonus je tu mestský Karibik. Zájazd sa dá skrátiť o záverečné dni, najlepšie ho je absolvovať komplet.

Poznávačka je určená pre ľudí bez predsudkov, s kurážou aktívne veľa zažiť. Čo nezažijete nikde inde, je aj Chavézovský pokus o socializmus z ktorého sa teraz po uvoľnení embarga postupne spamätáva.       Pre mňa to bude 41. pobyt v tejto krajine. Bez skúseností a spolupráce z miestnymi partnermi, by som si túto náročnú destináciu organizovať, určite nedovolil.

https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/8406999

1.deň. 24.10.  Prelet z Európy do Caracasu (CCS.) Prílet podvečer,  presun do penziónu 12 km od letiska v mestečku Macuto. Jeden z miestnych rodinných hotelov je náš základný tábor.

2.deň. CCS. Prímorské mestečko Macuto. Úvodný deň na Karibskej pláži. Aklimatizačný deň.

3.-6.deň  26.-29.10. štv.- ned. Prelet priamo z CCS 150 US/os, vstup do n.p. 40 USD/os,  pobyt v N.P. Canaima 500 USD za celý pobyt V Canaime

Prvý deň nás čaká poldenná exkurzia loďou a pešia v okolí lagúny Canaima, k 7 mohutným vodopádom.  Dva z nich podchádzame ,, prírodným tunelom“, popod hrmiace masy padajúcej vody. Dych vyrážajúca zážitok. Ubytovanie v penzióne s izbami s ventilátorom a 3 x denne stravou.

Ďalší deň plavba motorovým člnom. 75 km královstvom divočiny. Navôkol skalné útesy Kaňonu del Diablo. Prales a rieka, ako jediná cesta. Množstvo vodopádov  padajúcich do kaňonu, závisí od dažďov. Plavba vrcholí oproti Salto Angel, najvyššiemu vodopádu sveta. Tu prespíme na indiánsky spôsob – v závesných hamakách. Pralesným chodníkom ideme k päte vodopádu a v jazierkach sa aj okúpeme pod najvyššou sprchou sveta. Prespanie v kempe s výhľadom na vodopád Salto Angel. Cesta nazad nám ponúka vždy nové pohľady na pravdepodobne najkrajšiu plavbu Vášho života. Po návrate možnosť  možnosť preletu nad Salto Angel v lietadle za 200 USD a v helikoptére za 500 USD a relax na pláži. Posledný deň privátny let z Canaimy do Santa Eleny.  250- 300USD/os.  Záleží na našom počte a kombinácii privátnych lietadiel. 

V Santa Elene nákup potravín na pochod a prespanie v turistickom penzióne 

7.-11.deň. 30.10. – 3.11.  Ráno presun  a 5 dňový Roraima trek. 

 Tam doprava  2 autá po 200 USD . Je to 90 km, záverečných 20 km je 4×4.  V stanoch sa spí  4.noci.

 Nosiči batožiny k dispozícii. Cena 35USD/den   5 dní/ nosič nesie pre 2 osoby  15 kg. Exkurzia na povrch stolovej hory Roraima je výletom do ,,strateného sveta“ .Unikátne endemické rastliny no najmä skalné skulptúry vzmodelované milionmi rokov nadchnú každého milovníka prírody. Strávime 2 poldne a jeden celý deň uprostred na povrchu hory. Spime v stanoch pod veľkými prevismi . Chodníkom prejdeme až na trojmedzie hraníc Guayana, Brazília, Venezuela, budete sa kúpať v jazierkach Yaguzi, a na viacerých miestach sa dostaneme na okraj hory s kolmou hĺbkou pod sebou a neskutočnými pohľadmi na krajinu saván a pralesom. Ak sa podarí bezoblačnosť na vyhliadke ,, Ventána“ uvidíme najkrajšiu prírodnú scenériu akú si viete predstaviť. 2 x 200US je za autá za skupinu zo Santa Eleny do dediny kde trek začína. 

Návrat do Santa Eleny 200US za každé auto 6 sedadlové a nástup na lacný a nie pohodlbý autobus Encava štartujúci už v noci. 40US/ os. Encava  do Puerto Ordaz.                             Tu je možný skorší návrat domov samostatne cez Brazílsky Manaus, Sao Paolo a Madrid domov. 

4. 11.  Najpohodlnejšou voľbou je bez návratu 80km do Santa Eleny prespať v penzióne a nadránom vyštartovať privátne do Puerto Ordaz.  2 autá po 800US za každých 6 turistov.

 5.-8. 11. Presun 3 hod. pozemný a 2 hod. motor. člnom. Delta Orinoka  V Delte ubytovanie a strava v ekokempe Orinoco Queen. 250US za 3noci a necelé 4 dni. 

V Delte sa pohybujeme prevažne motorovými člnmi, avšak naučíme sa aj pádlovaniu na dlabanej Indiánskej kanoe. Navštívime viaceré Indiánske komunity a poznávame tradičný život Indiánov Warao.  Najmä ráno a večer pozorujeme aj faunu pralesa. Papagáje ara a amazoňany, opice vrešťany a malpy, zo šťastím aj lenochody a hady. Večer varážame svetlom z lode hladať veľhady v korunách pralesa. Kúpanie v Delte, príjemná pohoda a chutná strava  patrí k Vášmu relaxu. Ubytovanie v chatkách po 2-3 s moskytierou je samozrejmosť, hoc komárov naozaj veľa nebude. Indiáni nám budú ponúkať svoje  krásne výrobky,  prevažne košíky z palmového lístia. Výborné darčeky a suveníry.

8. 11. 16.deň. Poobedńajší prelet do CCS 100USD. Prenocovanie v penzióne v Macuto. Ďalší deň je možný samostatný návrat do EU. Avšak návrat domov v piatok sa v práci nikomu príliš neoplatí.

9.11. Denný presun cca 5 hodín cez Valenciu na eko-ranč Corralito. Podvečer prvé pozorovania fauny v prírodnom prostredí ranča.

9.-11.11. Safari Los Llanos.200US/osoba Odpoludnia posledný deň poldenný presun do oblasti Caracasu s možnou zástavkou v historickom centre metropoly. Ceny dopravy v oblasti na ranč a nazad je 90USD .

12.11. 20.deň. Nedeľa dopoludňajší relax, hodinka na pláži. Odlet Iberie podvečer.  predtým aj Turkish.

21.deň Pondelok 13.11. Prílet do Viedne či Prahy.

Cena:
Celková cena je súhrn čiastkových cien, vyjadrených vyššie. Honorár mňa ako organizátora celej cesty je 700€/ na každého účastníka. vernostná zľava je 50€.                                        Ďalšie náklady na moje náklady sú rozrátavajú na počet účastníkov. 

Letenky medzinárodné: 
Najvýhodnejšie letenky ponúka IBERIA za 1081 s velkou batožinou a 977€ bez veľkej batožiny  

Cena  nezahŕňa:
5 x ubytovanie v hotely v Macute a pri našich presnoch . Vždy je to 15-20US/ noc. 
vaše cestovné poistenie, dopravu do a zo Swechatu, prelet nad Salto Angel cca 200USD, nosiča na Roraimu150,- USD na dvojicu, úschovňu kufra v dedine pod Roraimou 10US, sprepitné indiánskym sprievodcom , Vaša strava mimo výletov s plnou penziou,  je približne jedna štvrtina dní, ceny podobné našim reštauráciam.  Spravidla na reštaurácie, nákup potravín na Roraimu , nápoje, ovocie, upomienkové predmety, minie okolo 200,- €.

Foto výber zájazdov: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/8406999

Foto 2022: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/8406999

Foto 2019: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/5894120

Foto 2018: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/4843632

Foto jar 2016: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/8406999

Nie je možné pridávať komentáre.