Venezuela s výstupom na Roraimu + Brazília na úvod

VENEZUELA prírodná perla Južnej Ameriky.
Po krízových rokoch sa Venezuela zviecha. Kto by si želal  destináciu s minimum turistov- je tu. Po turistickej stránke funguje o čom som sa znovu presvedčil počas troch pobytov v nedávnej, po-pandemickej dobe. Moja ponuka je výberom toho naj z celej Venezuely.  Najväčším pokladom je národný park Canaima –  stolové hory, vodopády a tropická vegetácia. Na záver ponúkam najlepšie juhoamerické safari- Los Llanos . Autentická Delta Orinoka s Indiánmi žijúcimi v divočine na príbytkoch nad vodou. Magnetom z kategórie náročnejšie je výstup stolovú horu Roraima. Ako bonus je tu mestský Karibik. Zájazd sa dá skrátiť o záverečné dni, najlepšie ho je absolvovať komplet.

Poznávačka je určená pre ľudí bez predsudkov, s kurážou aktívne veľa zažiť. Čo nezažijete nikde inde, je aj Chavézovský pokus o socializmus z ktorého sa teraz po uvoľnení embarga postupne spamätáva.       Pre mňa to bude 41. pobyt v tejto krajine. Bez skúseností a spolupráce z miestnymi partnermi, by som si túto náročnú destináciu organizovať, určite nedovolil.

https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/8406999

1.a 2.deň.
Prelet z Európy do Manausu v Brazílii.  Prílet napoludnie,  presun do hotela v centre. Spoznávanie centra metropoly na Amazonke. Prvý deň po prílete sa venujeme centru, ktorému dominuje prekrásna secesná budova opery. Táto bola vystavaná koncom 19.storočia, v časoch nesmierneho boomu, počas kaučukovej horúčky

https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Amazon_Theatre?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

3.deň.
Celodenná exkurzia. Začíname sútokom dvoch najväčších riek kontinentu a sveta. Jedinečné stretávanie sa žltých vôd Amazonu a čiernych vôd Rio Negro. Pokračujeme cez obývanú plávajúcu dedinu, jazero najväčších lekien sveta Victorie regie, , nekrvavý lov arapajmy-najväčšej sladkovednej ryby, Kúpanie a dotýkanie sa s divokými riečnymi delfínmi a autentické folklórne vystúpenie amazonských Indiánov.  Večer sa presúvame na autobusovú stanicu . Nočná jazda luxusným autobusom, smer Venezuelská hranica.

4.deň.
Prechod hranice z Brazílie do Venezuely,  hraničná Santa Elena je len 12 km. Ubytovanie v najkrajšom penzióne, prípravy na 5 dňový trek, relax pri bazéne. Prenájom stanov, spacákov a potrebných vecí na trek.   

5-9.deň.
5 dňový Roraima trek. Presun džípmi 70 km po asfalte a 20 km do štartovnej Indiánskej osady Paraitepuí. Rozváženie indiánskym nosičom a prvých 5 hodín pochodu. Nosiči batožiny k dispozícii. Exkurzia na povrch stolovej hory Roraima je výletom do ,,strateného sveta“. Unikátne endemické rastliny no najmä skalné skulptúry vymodelované miliónmi rokov nadchnú každého milovníka prírody. Priamo na  povrchu stolovej hory, strávime 2 poldne a jeden celý deň uprostred. Spime v stanoch pod veľkými prevismi. 4.deň pobytu prejdeme je kľúčový. Absolvujeme veľký okruh Roraimou, až na trojmedzie hraníc Guayany, Brazília s Venezuelou. Budete sa kúpať v jazierkach ,,Yaguzi“, a na 3 miestach sa vieme dostať na okraj hory s kolmou hĺbkou pod sebou a neskutočnými pohľadmi na krajinu saván a pralesa. Ak sa podarí bezoblačnosť na top vyhliadke ,,Ventána“, uvidíme úžasnú prírodnú scenériu, akú si zatiaľ, neviete predstaviť.  Posledný 5.deň je krátky návrat do Santa Eleny . Neskorý obed a nástup na nočný autobus.

10.deň.
Dopoludnia príchod linkovým busom do mesta Puerto Ordaz a relax, po náročných dňoch na hotely.

11.-14. deň.
Presun pozemný a motorovým člnom do srdca pralesa v Delte Orinoka. Naša základňa je v ekokempe Orinoco Queen. V delte sa pohybujeme prevažne motorovými člnmi, avšak ak sa rozhodnete, aj pádlovaním na dlabanej indiánskej kanoe. Navštívime mnohé Indiánske komunity a poznávame tradičný život Indiánov Warao. Najmä ráno a večer pozorujeme aj faunu pralesa. Papagáje ara a amazoňany, opice vrešťany, malpy, zo šťastím aj lenochody a vodné vtáky. Večer vyrážame svetlom z lode hľadať veľhady v korunách pralesa. Kúpanie v Delte, príjemná pohoda a chutná strava  patrí k Vášmu relaxu. Ubytovanie v chatkách po 2-3 s moskytiérou je samozrejmosť, hoc komárov naozaj veľa nebude. Indiáni nám budú ponúkať svoje krásne výrobky, prevažne košíky z palmového lístia. Výborné darčeky a suveníry. Návrat na rovnaký hotel v Puerto Ordaz.

V tento deň prilietajú z Európy aj účastníci Venezuely bez Roraimy do oblasti Caracasu, kde ich vyzdvihne kamarát Slovák , ubytuje a ďalší deň sa stretávame v N.P. Canaima. 

15.deň.
Prelet privátnym lietadlom do N.P. Canaima. Pobyt v N.P. Canaima

15-19.deň. 
Prvý deň nás čaká poldenná exkurzia loďou a pešia v okolí lagúny Canaima, k 7 mohutným vodopádom. Dva z nich podchádzame ,,prírodným tunelom“, popod hrmiace masy padajúcej vody. Dych vyrážajúca zážitok. Ubytovanie v penzióne s izbami s ventilátorom a 3 x denne stravou. Pre ekonomicky silnejších klientov je možné zariadiť výraznejší komfort. Ďalší deň plavba motorovým člnom je 75 km kráľovstvom divočiny. Navôkol skalné útesy Kaňonu del Diablo. Rieka, ako jediná cesta inak hustým pralesom. Množstvo vodopádov padajúcich do kaňonu, závisí od dažďov. Plavba vrcholí oproti Salto Angel, najvyššiemu vodopádu sveta. Tu prespíme na indiánsky spôsob – v závesných hamakách. Pralesným chodníkom ideme k päte vodopádu a v jazierkach sa aj okúpeme pod najvyššou sprchou sveta. Prespanie v kempe s výhľadom na vodopád Salto Angel. Cesta nazad nám ponúka vždy nové pohľady na pravdepodobne najkrajšiu plavbu Vášho života. Po návrate možnosť  možnosť preletu nad Salto Angel v lietadle za 200 USD a v helikoptére za 500 USD a relax na pláži. Posledný deň linkový prelet z Canaimy do oblasi Caracasu. Tento let lieta len v štvrtky a nedele a tomuto termínu sa musíme prispôsobiť. 

19.deň.
Odpoludnia nás čaká relax. Z letiska máme len 12.km do prímorského mestečka Macuto. Po ubytovaní v hotely máme ešte šancu zájsť na neďaleké mestské pláže. 

20.deň.
Pre odchádzajúcich, je to deň odpoludňajšieho odletu z krajiny. Nasledujúci 21.deň je to samostatný návrat domov.

Pre vytrvalcov možnosť spoznať  najzaujímavejšie a najkrajšie časti metropoly. Caracas je vzdialený 20 km od pobrežia prípadne relax na pláži v Macute. 

21.deň.
Ranný prelet do mesta Barinas. Z Barinas sa na poludnie presunieme pod Andy, do ekokempu pri krištáľovej rieke Acequia. 

22.deň.
Od rána absolvujeme rafting na technicky zaujímavej rieke so skúsenou vodáckou základňov. Po skončení a obede sa presúvame 4hod.na ekoranč Hato Cedral.  

23. a 24. deň.
Safari Los LLanos. Tieto dva dni strávime intenzívnym pozorovaním divej zvere ako sú pestrofarebné kŕdle vodného vtáctva, uvidíme množstvá kajmanov, kapibár, najväčšie krokodíly na kontinente. Naši lokálny sprievodcovia nám budú hľadať a s vysokou pravdepodobnosťou nám aj nájdu a chytia, symbol tejto divočiny- anakondu veľkú. Súčasťou našej prehliadky je riečne aj pozemské safari a jazda na koňoch. Večer druhého dňa sa dostavíme do mesta Barinas. Nočným busom sa presúvame do mesta Maracay.

25.-26 deň.
V meste Marracay nadránom, presadáme do taxíkov a prekročíme horské pásmo, aby sme sa dostali do koloniálneho letoviska Choroní. Tu zažijeme najkrajšiu pláž vo Venezuele s autentickou atmosférou Karibiku. Ubytovaný sme v príjemnom penzióne. Dva dni na záver pri mori je odmena  za námahu uplynulých dní. 

27.deň.
Ranný presun motorovým člnom do oblasti letiska Caracas. Zájdeme do Macuta pripraviť sa na cestu, prevziať kufre a odpoludňajší odlet do Európy. 

28.deň.
Prílet do Viedne či Prahy. Návrat domov. 

S účastníkmi Venezuela bez  Roraimy nás čaká ešte Delta Orinoka  a návrat domov po + 4 dňoch. 

Cena:
Predpokladajte cenu za 3 týždne okolo 4 500€.  Všetky ceny pre Vás budú transparentné a Vy si budete priebežne uhrádzať na mieste aktuálne položky. Pre zníženie cien tento rok začíname z Brazílie. Definitívne rozhodnutie padne v máji.

Celková cena je súhrn čiastkových cien, vyjadrených vyššie. Honorár mňa ako organizátora celej cesty je 750€/ na každého účastníka 20 dňovej alternatívy a 950€pri dlhšej alternatíve. vernostná zľava je 50€. Ďalšie náklady na moje náklady sú rozrátavajú na počet účastníkov. 

Letenky medzinárodné: 
Najvýhodnejšie letenky upresníme v priebehu mája. Potrebujeme kombináciu vhodných spoločností. Letenky nám pripraví moja overená letenkárka, Pani Jaglič. 

Letenky vnútroštátne:
zariadim cez iného overeného predajcu , pretože Venezuela nie je otvorená medzinárodnému systému predaja. 

Termín:
Predpoklad okolo 25 .10. 2024 odlet. Toto závisí od najideálnejšej kombinácie medzinárodných a vnútroštátnych letov. Presný termín upresníme v máji. 

Foto výber z rôznych zájazdov: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/1756739
Foto 2023:  https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/10920457
Foto 2023 bez Roraimy:  https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/10920400
Foto 2022: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/8406999
Foto 2019: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/5894120
Foto 2018: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/4843632
Foto jar 2016: https://eu.zonerama.com/anakondabecko/Album/8406999

Nie je možné pridávať komentáre.