Venezuela 2022

21 dní , zájazd menej namáhavý s Karibikom na úvod aj záver.  Najväčšia perla je  N.P.Canaima s najvyšším vodopádom sveta, jedinečný svetový unikát zvaný blesky Catatumbo, Meridské  Andy, rafting na krištáľovej rieke, najlepšie Juhoamerické safari Los Llanos, a špičkový Karibik na koralových ostrovoch n.p. Morrocoy. Letmé nazretie na najkrajšie miesta v Caracase. Oblasť stolovej hory Roraima leží v komplikovanej oblasti, aktuálne turisticky nevhodnej, preto nie je v ponuke na rok 2022.  

Najbližší termín: 11.1-1.2.  2022  

Cena zájazdu 2500 € + medzinárodná letenka okolo 920 – 980 €

Cena zájazdu zahŕňa:
moje sprievodcovstvo, program podľa itineráru: 4 dňový pobyt v N.P. Canaima vrátane 2 preletov z Caracasu, všetko ubytovanie, 4 dni Safari los Llanos, včetne raftingu na krištáĺovej andskej rieke, komplet strava v Canaime a Los Llanos, slušné ubytovanie, 1 noc v hamakách (jednu noc pod Saltom Angel), 3x vnútroštátny prelet, dopravu terénnymi autami, motorovými člnmi. Výlet na bajkoch v oblasti Meridských Ánd s doprovodom, 2 x plavba na ostrovy v n.p. Morrocoy.   

Cena zájazdu nezahŕňa: 
pripoistenie pre prípad Covid problémov, extra prelet nad vodopád Salto Angel lietadlom Cessna, alebo helikoptérou 200USD, tandem paragliding v Meride 60USD, lanovka v Meride 50USD, strava všade mimo 4 dni v Canaima a safari Los Llanos. PCR test pred vstupom do Canaima 60USD.

Osobné výdaje:
spravidla na a vyššie  nezahrnuté položky, reštaurácie, nápoje, ovocie, upomienkové predmety účastník minie ešte okolo 300 €.

–––––––––––––––––– PODROBNE K PROGRAMU ––––––––––––––––––

1.deň: Prelet z Európy medzipristátie so zmenou letiska v Istanbule.

2.deň: Prílet do Venezuely. Presun do letoviska Macuto 11km. Prvý kontakt s Karibikom na plážach si 2 km od nášho hotela.  

3-6. deň: Dopoludnia odlietame do pozemského raja, do Národnom parku CANAIMA. Turistické centrum okolo Lagúny Canaima je srdcom parku. Prvý  deň je pohodový, o výlete k 7 mohutnými vodopádom rieky Carrao. Nevšednou atrakciou je podchádzanie popod jeden z nich. Podchádzame mohutný závoj vody široký až 100 metrov, čo je mimoriadny zážitok. Ubytovaní sme v izbách v turistickom kempe. Nasledujúce ráno vyrážame motorovým člnom na vzrušujúcu plavbu vodami popod gigantické skalné steny. Plavíme do vnútra Kaňonu del Diablo. Adrenalínová plavba sa kľukatí riekou s unikátnou červenou vodou a excelentnou prírodou na všetky strany, kam sa obzriete. Desiatky vodopádov padá po každom daždi z hory vertikálnymi stenami do tropického pralesa. Magnetom No.1 je však až pohľad na najvyšší vodopád sveta, 979m vysoký Salto Angel. V jazierku pod vodopádom sa budeme vytešovať z najvyššej sprchy sveta v náručí skvostnej prírody. V kempe pod vodopádom naši Indiáni pripravujú na ohni večeru. Aj pri svite mesiaca a najlepšie počas ranného brieždenia pozorujeme neopakovateľnú krásu padajúcej vody z výšky mrakov. Celý servis exkurzie zabezpečujú miestny Indiáni pracujúci v turistickom odvetví. Pre mnohých z vás zaručene jeden z najväčších prírodných divov planéty Zem. Let nazad môže byť fakultatívne obohatený o prelet ponad tajomnú stolovú horu Auyán tepuí a vodopád Salto Angel. Tento extra  prelet nad Saltom Angel a stolovou horou Auyán Tepuí  stojí v prepočte asi 200 USD.Pozrite:  http://www.airpano.ru/files/Angel-Waterfall-Venezuela/start_e.html

Po 4 dňoch v náručí prírody sa vrátime sa Macuta.

7. deň:  ráno prelietame na  západ krajiny do El Vigie . Tu nás čaký Toyota a presúvame sa k jazeru Maracaibo. Presadáme na motorový čln a záplavovým pralesom Catatumbo, sa presunieme na okraj voľnej vody. Tu nad hladinou jazera je chata, kde pozorujeme po zotmení fenomén záhadných bleskov. Za bieleho dňa pozorujeme ekosystém záplavového pralesa. Mnohé unikátne druhy vtákov a opice vrešťany červené.

8. deň: dopoludnia presun z jazera smer Merida. Cestou viacero zaujímavých zastávok vidiekom medzi horami. Večerná historická Merida medzi Andami.

9. deň:  lanovkou do 4 700m medzi vrcholy. Najvyššia lanovka na svete. Uvidíme, až kam bude aktuálne lanovka funkčná. 

10. deň: peší trek do horského dažďového pralesa až k horskému plesu Lagúna Mucubaí. Kráľovstvo obrovských pralesných velikánov horského dažďového pralesa.

11. deň:  Merida. Tu nás čaká fakultatívny výlet na horských bicykloch (40 US) pomedzi roľnícke osady a úbočia Ánd. Jedná sa o dva dlhé zjazdy po pomerne dobrých vidieckych cestách. Pre zvedavších je tu možnosť vyskúšať si tandemový paragliding s profesionálnymi pilotmi (60 US-20-30 min) vznášať sa s kondormi vysoko  nad údolím

12. deň: pokračovaním poznávacieho zájazdu je prejazd cez Andy. Noc strávime v penzióne v blízkosti najlepšej rieky v krajine Rio Acequía.

13. deň: rieka má príjemnú  obtiažnosť ww. II-III, čo nie je ani ťažké ale už zas nie ľahké.   Ráno si dáme trojhodinový tubing „ rafting“ na veľkých automobilových dušiach.  Pokiaľ budeme mať šťastie na veľkú vodu, bude to normálny rafting s profesionálnym vodáckym gajdom. Mnoho zábavy a nejaký adrenalín v chladivej krištáľovej vode nám padne vhod pred jazdou do nížin zvaných Los Llanos. 

 14-15. deň: tu nás čaká najlepšie juhoamerické Safari. Hľadanie a chytanie anakondy, kajmana, rybačka na pyrane. No najmä pozorovanie mimoriadne bohatej fauny ako kapibary, riečne delfíny, kajmany, leguány, obrovské amazonské vydri, mravčiare a množstva vodných vtákov. Riečne safari na motorovej kanoe, jazda v sedle na koňoch s rýchlokurzom jazdectva, ubytovanie na dobytkárskom ranči, večer možno aj tancovačkou s domorodými seňoritami a mládencami. Odpoludňajšie siesty v závesných posteliach – hamakách, ovocie, a dobrá kuchyňa to nie je len tu na ranči ale všade v tejto pestrej krajine. Vrcholom programu je hľadanie a chytanie anakondy.

16. deň: celodenný presun cez Valenciu do Chichiriviche .  

17-19. deň: je to Chichiriviche (Čičiriviči) – koralové ostrovčeky národného parku Morrocoy. Z hotela na pobreží vyrážame na neďaleké ostrovy. Každý deň na inom ostrove. Najvzdialenejší ostrov Sombrero je najkrajší. Ďalší dni na niektorý z bližších z bližších ostrovčekov. Relax v tieni kokosových paliem. Príjemný hotel. Neopakovateľná atmosféra večerného nábrežia ako stvorená na odpočinok po nabitom programe predošlých dní. Reštaurácie s čerstvými plodmi mora a trópov a hippies predavači ponúkajúcich nápadité vlastnoručné šperky. Dôstojný záver pobytu.

20. deň: posledný deň smerujeme do Caracasu 5 h.  Ak stíhame, pokračujeme do moderné centra Altamíra a oddychový park Miranda s najznámejšími zvieratami venezuelskej divočiny, ktoré v prírode len tak bežne neuvidíme (krokodíl orinocký, jaguár, puma a harpia pralesná)..Noc v dosahu letiska v Macute.

21.-22.deň: odlet a návrat domov