Najväčšie perly Východnej Afriky

Program je zmesou toho NAJ zo všetkých troch krajín: Uganda, Keňa a Tanzánia (vrátane Zanzibaru) – uskutočniteľné raz za život. Je to kombinácia africkej divočiny, outdoorových aktivít, poznávania, zážitkov a relaxu skombinovaná na základe našich viacerých pobytov v priebehu posledných 6 rokov.

Vypustili sme Kilimanjaro, lebo je nesmierne turisticky exponované a taktiež predražené. Náhradou je Mt. Kenya, nazývaná aj najkrajšou horou Afriky. Z rovnakého dôvodu sme vypustili aj safari v národných parkoch Serengeti a Maasai Mara (sú vzdialené od hlavných trás a za vysokú cenu) a vymenili ich za iné národné parky. Destinácie v tejto ponuke Vám to nielen vynahradia ale aj predčia.

Sprievodkyňou je Edita Bednárová, ktorá v Keni žila 4 roky a neprestajne sa tam vracia. Program je kalkulovaný exkluzívne, pre malú skupinku 6 klientov a 1 sprievodkyňa.

Termín:

podľa dohody

(celý zájazd trvá 25 dní; bez Ugandy 20 dní; možnosť predĺženia pobytu na Zanzibare)

Cena zájazdu:  4.050 € + letenka od 500 € (v priemere 700 €)

Cena skráteného zájazdu: bez Ugandy 3.350 € + letenka

Sprevádza: Edita Bednárová – kontaktujte priamo +421 907 377 879 alebo edita.bednarova@gmail.com

Cena zájazdu zahŕňa: slovenská sprievodkyňa, 2 medzinárodné a 2 vnútroštátne prelety, program podľa itineráru vrátane ubytovania,  plná penzia počas pobytu pri gorilách, výstupu na Mt. Kenya a v 3 národných parkoch Tanzánie.

Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, dopravu do a zo Swechatu, 2 x víza po 50 USD (Keňa a Tanzánia) a 1 x po 100 USD (Uganda), alebo jednorázové východoafrické vízum za 100 USD, aktivity na Zanzibare, sprepitné vodičom, miestnym sprievodcom v prípade spokojnosti, strava na ostatných miestach.

Osobné výdaje: spravidla na reštaurácie, nápoje, ovocie, upomienkové predmety účastník minie ešte od 250 €.

 

  1. Na poludnie prilietame do Ugandy do Entebbe, odkiaľ sa presunieme do hlavného mesta Kampaly. Relax v príjemnom penzióne alebo nočný život rušnej Kampaly.

  2. Celodenný presun na JZ, krížom cez polku Ugandy vlastným minibusom – spoznávanie tejto časti Afriky dnešných dní. O Uganďanoch sa hovorí ako o najpríjemnejších Afričanoch.   Ubytujeme sa v chatkách na hraniciach národného parku Bwindi.

  3. Deň D – stretnutie s horskými gorilami v horskom pralese. Ráno poučenie a pochod do horského pralesa. Tieto gorilie rodiny sú postupne privykané na návštevu turistov. Rangeri ktorí ich pravidelne monitorujú a chránia, nás k nim bezpečne  privedú.  Hodinové pozorovanie našich blízkych príbuzných je mimoriadny zážitok, neporovnateľný s ničím. Vďaka turizmu sa darí financovať záchranný program ohrozeného pralesa a jeho jedinečného ekosystému. Po návrate prenocovanie v rovnakých chatkách alebo na brehoch neďalekého jazera Bunyonyi (s možnosťou výletu loďou a pozorovaním vtáctva).

  4. Celodenný návrat cez ugandský vidiek do Kampaly.

  5. Ranný presun minibusom asi 100 km do mesta Jinja. Vo vodáckom kempe renomovanej raftingovej spoločnosti dostaneme občerstvenie, a vyzbrojíme sa na ďalší zážitok. Rafting v perejách Bieleho Nílu patrí k top 10 svetových komerčných raftingov. Hrôzu naháňajúce pereje zvládneme vďaka profesionalite lokálnych sprievodcov a Vášej vlastnej bojovnosti vo vodách nespútaného živlu. Aj tu sa stavajú priehrady, preto neprepásnite možnosť jedinečného raftingu v „perle Afriky“. Pre tých čo sa vody boja je alternatívou bicyklovanie alebo štvorkolkovanie po príjemnom vidieku a dá sa spojiť s pozorovaním rafterov a kajakárov ako zdolávajú najťažšie pereje Nílu. Po raftingu návrat do kempu na prekrásnom mieste nad riekou a zaslúžený relax pri západe slnka na Níle, člny, príroda a miestni rybári. Nákupy rezbárskych sošiek z Konga a ochutnávka ugandských dobrôt alebo ovocí ako mango, ananás, avokádo, jack fruit, ktoré majú práve sezónu.

  6. Ráno odchádzame z Ugandy – smer Keňa. Celodenný presun linkovým diaľkovým autobusom okolo Viktorinho Jazera a vnútrozemím Západnej Kene, kde možno vidieť rozsiahle čajové plantáže a lesné ekosystémy. Veľa vám porozpráva sprievodkyňa Edita, pretože práve v tejto oblasti sa najviac pohybovala počas svojho pobytu v Keni. Podvečer príchod do mesta Nakuru. Noc v hoteli a stretnutie sa z naším kenským osobným šoférom.

     

Tu je možnosť pripojenia s tými, ktorý sa rozhodli pre kratší  a lacnejší variant bez Ugandy.

1.

Ráno vyrážame na SV. Krajina mení tvár. Prechádzame zeleným prostredím vysočiny lemovanej plantážami kávy a čaju. Zastavíme sa pri vodopáde Thomson Falls, po obede pokračujeme vidiekom a zďaleka vidíme náš cieľ – 2. najvyššiu horu Afriky – Mt. Kenya. Po ubytovaní v hoteli sa stretáme s našim horským vodcom. Príprava na výstup.

4-denný výstup na Mount Kenya. Prechádzame pásmom horského lesa a prespíme v chatkách v Old Moses kempu.  Ďalší deň pokračujeme do útočného kempu Shimpton s rustikálnou chatou. Tretí deň nadránom vyrážame k vrcholu, tak aby sme za svitania dosiahli Point Lenana, ktorý s výškou 4.985 m je trekerským vrcholom pre nehorolezcov. Z bezprostrednej blízkosti sa pozeráme sa na hlavné  skalnaté vrcholy  najkrajšej hory Afriky, Nelion a Bation, ktoré sú dostupné len horolezcom. Po zostupe do raňajkového tábora na opačnej strane kopca pokračujeme trasou Chogoria úžasnou a meniacou sa scenériou. Spíme v chatkách Meru (konečne horúca voda) a relaxujeme uprostred pralesa obklopení divou zverou.  Posledný deň zostupujeme bambusovým ekosystémom lesa na východnej – vlhšej strane hory. Večer sa vraciame do nášho hotela v mestečku Nanyuki, kde oslávime náš výstup.

2.

Relax deň – za svitania  vyrážame do rezervácie Ol Pejeta. Predtým súkromný dobytkársky ranč sa dnes premenil na vzorovú africkú divočinu s maximálnou ochranou. Len 15 km za mestom zažijeme dokonalú africkú savanu, kde je veľká šanca vidieť celú veľkú päťku. Je to zároveň jediné miesto v Afrike kde žijú 2 páry nosorožca bieleho severného, dovezené z Dvora Králové nad Labem, ako pokus o návrat vyhubeného druhu do divočiny. Taktiež jediné miesto v Keni, kde uvidíte šimpanzy vďaka rehabilitačnému centru vsadenému do prírody rezervácie.

3.

Presúvame sa krajinou do oblasti jazera Naivasha. Odpoludnia v prekrásnom kempe pod klembou obrovských stromov relax, možnosť plavby po jazere a uvidieť hrochy, nákupy rezbárskych výrobkov. Spoločné posedenie pri ohníku pred chatkami.

4.

Prenajmeme bajky a vyrážame k bránam národného parku Hells gate. Vďaka absencii levov, hyjen a slonov je tento unikátny park ako jediný prístupný na bajkoch.  Prekrásna scenéria akáciového lesa, skalnej steny a savany plnej rôznych bylinožravcov, vytvára silný a neopakovateľný zážitok. Neskôr zostúpime z bicykla a po vlastných nohách prejdeme scénickým kaňonom – Diablova brána, ktorý dal parku názov. Na jeho dne tečie studený potok, ktorý je napájaný početnými horúcimi prameňmi, ktoré neprestajne stekajú po vysokých stenách kaňonu. Vrátime sa do kempu popri brehoch jazera, lemovanými najväčšími kvetinovými plantážami v Afrike. Ďalší pohodový večer na brehu jazera.

5.

Dvojhodinová cesta do metropoly  Nairobi. Objavovanie mesta za dňa. Centrum mesta, veža KICC, Jamia mešita, katedrála, radnica, parlament, obchodná ulica, masajský trh suvenírov, Kibera slam, národné múzeum… Večer stihneme kúsok nočného života, ktorý skutočne stojí za ochutnávku.

6.

Celodenný presun verejnou diaľkovou dopravou do Tanzánie, do mesta Arusha. Spíme v kľudnom záhradnom hoteli, pretože nasledujúce dni nás čaká divočina a noci v táborových stanoch.

3-denné safari v menších zato top afrických parkoch. Na úvod Tarangire  park slonov a baobabov. Prespanie v kempe s kultúrnym večerným programom domorodých umelcov. Na druhý deň cez múzeum Olduvaiskej rokle vstúpime bránou na okraj slávneho krátera Ngorongoro. Tento národný park je raj zvierat, divočina Afriky v menšom prevedení a vysokou koncentráciou v relatívne malom priestore oválu krátera. Deň, na ktorý sa určite nedá nikdy zabudnúť. Najširšia paleta afrických druhov. Posledný deň strávime v lesnatom prostredí národného parku Lake Manyara, nazývaný je tiež park opíc a vtákov.  Miestne levy sú špecialisti na lozenie po stromoch.  Vo vodách veľkého jazera, ktoré je dominantou parku máme šancu uvidieť nespočetné kŕdle ružových plameniakov. V mestečku Manyara pri odchode sa nám budú núkať majstrovské diela miestnych vychýrených rezbárov a široká ponuka ovocia, vrátane červených banánov.  Prespíme v hoteli v Arushi.

7.

Dopoludňajší presun na letisko a odlet s pohľadom na Kilimanjaro na ostrov korení a otrokov Zanzibar. Presun na sever ostrova do našej základne v letovisku Nungwin. 

4-denný oddych na bielych plážach Indického oceánu. Nungwin je miesto kde sa striedajú turistické rezorty s tradičným životom domorodých rybárov. Nezabudnuteľná je ranná dražba veľkých úlovkov po nočnom love. Práve s nimi máte možnosť vyraziť na rybolov tradičným spôsobom na drevenej plachetnici ,,dough” s trojrohou plachtou. Neďaleko sa nachádza aj rehabilitačné centrum pre korytnačky, umiestnené priamo pod ostrovným majákom. Koralové výlety za šnorchlovaním a za potápaním sú organizované miestnymi agentúrami. Na Zanzibare je možnosť cestovať prenajatým autom po vanilkových, klinčekových a škoricových plantážach alebo sa len tak oddávať odpočinku a rekapitulovať v hlave prežité zážitky.  Na záver našej cesty si prezrieme Stone Town, hlavné mesto Zanzibaru, bývalé centrum obchodu s otrokmi, so sultánskym palácom, záhradami, katakombami otrokárov, katedrálou a tradičným trhoviskom. Môžeme vidieť aj rodný dom slávneho speváka skupiny Queen Fredie Mercury.

8.

Na večer opúšťame ostrovný Zanzibar a do hlavného mesta Tanzánie vo vnútrozemí sa presunieme lokálnym letom. Z Dar es Salaam už zamierime domov do Európy.

Nie je možné pridávať komentáre.